Banknoty franka szwajcarskiego (CHF) o nominałach 50, 20, 10, 100Pomimo wczorajszego cofnięcia, kurs franka szwajcarskiego cały czas utrzymuje się powyżej poziomu 4,0000 zł. Trend jest niekorzystny dla polskiego złotego. Poniedziałkowa sesja zakończyła się co prawda umocnieniem PLN, który zyskał 0,7% do CHF, jednak długoterminowa tendencja jest w dalszym ciągu wzrostowa. Poza tym nie doszło do wybicia żadnego kluczowego poziomu wsparcia, dlatego też obserwowany ruch należy traktować jedynie jako korektę.  We wtorek 27 sierpnia 2019 roku za jednego franka szwajcarskiego trzeba płacić 4,0124 zł. Zapraszamy do zapoznania się z analizą CHF/PLN.

Waluta Kurs Nazwa
CHF 4,0124 frank
  • CHFPLN utrzymuje się powyżej poziomu 4 zł
  • Polski złoty nieudolnie próbuje odrabiać straty do CHF
  • Frank kosztuje 4,0124 PLN w poniedziałek
  • Na interwale W1 na CHFPLN wciąż obowiązuje trend wzrostowy

Kurs franka reaguje na mierzenie 78.6% Fibo

Ostatni tydzień zamknął się na wyraźnym plusie. Niemniej kurs po raz kolejny ma problem z pokonaniem współczynnika 78.6% Fibonacciego. Siatka została wyznaczona na całej fali spadkowej, która rozpoczęła się w grudniu 2016 roku. Jednak aby myśleć o większej korekcie spadkowej, kurs musiałby cofnąć poniżej okrągłego poziomu 4 zł, który jak na razie nie wyraźnie broniony przez stronę popytową.

Wykres CHFPLN
Wykres CHFPLN W1

Zobacz także: Kurs CD Projekt najwyżej w historii! Cena akcji CDR powyżej 241 złotych

CHFPLN w środku układu Overbalance

Przechodząc do niższego interwału – D1, scenariusze pozostają aktualne. Tendencja pozostaje cały czas wzrostowa, a to że rynek utrzymuje się powyżej 4,0000 zł potwierdza obowiązujący trend. Tak długo jak układ 1:1 jest broniony, nie ma mowy o większych spadkach. Dopiero wybicie dołem struktury Overbalance mogłoby doprowadzić do odwrócenia trendu. Kluczowym wsparciem pozostaje więc poziom 3,9780 zł. Najbliższym oporem są z kolei szczyty z 15 sierpnia przy 4,0500 zł.

Wykres CHFPLN
Wykres CHFPLN D1

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here