Polski złoty nie może zaliczyć poniedziałkowej sesji do udanych. Znacząco osłabia się się on dziś bowiem w relacji do euro, franka szwajcarskiego, funta szterlinga oraz dolara amerykańskiego.


Kursy walut na rynku Forex w poniedziałek, 27 stycznia 2020 r.

  • Kurs euro EURPLN rośnie w poniedziałek o 0,51%
  • Kurs franka szwajcarskiego CHFPLN rośnie w poniedziałek o 0,61%
  • Kura funta GBPPLN rośnie w poniedziałek o 0,40%
  • Kurs dolara USDPLN rośnie w poniedziałek o 0,60%
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8844 zł 27.01.2020, godzina 18:20
Kurs euro EURPLN 4,2783 zł 27.01.2020, godzina 18:20
Kurs funta GBPPLN 5,0673 zł 27.01.2020, godzina 18:20
Kurs franka CHFPLN 4,0035 zł 27.01.2020, godzina 18:20

Kurs euro

Kurs euro zyskuje się w trakcie poniedziałkowej sesji o 0,51%. Warto zwrócić uwagę, że jest to już czwarty dzień nieprzerwanej aprecjacji wspólnej waluty. To właśnie wskutek tych wzrostów kurs euro pokonał techniczny opór w wysokości 4.2750 zł, co z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji w okolice 4.32 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka szwajcarskiego powyżej 4 zł

Kurs franka szwajcarskiego zyskuje w trakcie poniedziałkowej sesji 0,36%. Warto zwrócić uwagę, że jest to już czwarty dzień nieprzerwanej aprecjacji CHF. Dzięki tej aprecjacji, kurs franka znalazł się na najwyższym poziomie od początku października 2019 r. Spoglądając z nieco szerszej perspektywy na notowania pary walutowej CHFPLN zauważymy, że rynek ten pokonał dziś kolejny opór w wysokości 3.9850 zł. Jeżeli zatem tendencja wzrostowa będzie kontynuowana, kurs franka szwajcarskiego mógłby dotrzeć w okolice 4.05 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta zyskuje dziewiątą sesję z rzędu

Kurs funta zyskuje w trakcie poniedziałkowej sesji 0,40%. Warto zwrócić uwagę, że jest to już dziesiąta sesja nieprzerwanej aprecjacji GBP z rzędu. Wskutek tych wzrostów rynek pokonał dwa techniczne opory i dotarł w rejon 5.07 zł. Jeżeli i ten poziom zostanie trwale pokonany, kurs funta mógłby w najbliższym czasie dotrzeć nawet w okolice 5.1250 zł. Gdyby jednak w najbliższym czasie pojawiła się reakcja podażowa i obecnie testowana strefa została jednak odrzucona, wówczas notowania GBP mogłyby osunąć się do 5.03 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara pokonuje istotny opór

Kurs dolara zyskuje w poniedziałek 0,58%. Warto zwrócić uwagę, że jest to już czwarty dzień tak dynamicznej aprecjacji USD. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs dolara mógłby w najbliższym czasie dotrzeć w okolice 3.09 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRedaktor Comparic.pl doceniony podczas KBiF. Relacja z konferencji i gali wręczenia Nexusów
Następny artykułCena ropy naftowej najniżej od 3 miesięcy, Oil WTI po 53$ za baryłkę
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here