Franki szwajcarskie na tle flagiSeria świec z długimi górnymi i dolnymi knotami na wysokości istotnego poziomu oporu 3,83 zł sugeruje, że kurs franka od niemal dwóch tygodni nie potrafi zdecydować się co do dalszego kierunku, który powinien obrać. W czwartek notowania wracają co prawda pod górne ograniczenie konsolidacji, sytuacja zmienia się jednak bardzo dynamicznie i nie musi to być wyznacznikiem silniejszych spadków CHF/PLN w trakcie kolejnych sesji.


Kurs franka na międzynarodowych rynkach oddaje część zysków

W trakcie środowej sesji indeks franka szwajcarskiego testował najwyższe poziomy od połowy stycznia, zyskując między innymi do dolara oraz euro, pod koniec dnia szala rynkowa przechyliła się jednak na niekorzyść CHF i ostatecznie kurs franka zamykał dzień ze stratą.

To niezdecydowanie doskonale widać również na parze walutowej CHF/PLN – ostatecznie frank wybronił jednak niewielki odsetek zysku w stosunku do złotego, a korekta spadkowa następuje dopiero dzisiaj. Z technicznego punktu widzenia zamknięcie pod 3,83 zł otwiera drogę do dolnego ograniczenia konsolidacji na wysokości 3,74 zł. Z drugiej jednak notowania są obecnie przyklejone do poziomu wsparcia/oporu i dopóki nie odsuną się od niego silniej na co najmniej kilka sesji, ciężko mówić o trwałym wybiciu.

kurs franka CHFPLN
Kurs franka do złotego na wykresie dziennym

Dolar nie był tak słaby (przez chwilę) w stosunku do franka od początku roku

Zmienność franka obserwowana była nie tylko na parze ze złotym, ale również w stosunku do dolara. Początkowo USD/CHF testował roczne minima nad 0,985 CHF, jednak wypowiedź amerykańskiego urzędnika reprezentującego bank centralny wpłynęła na podbicie nastrojów zakupowych w stosunku do USD i przełożyła się na silną korektę wzrostową waluty.

W czwartek kurs dolara do franka testuje poziom 0,995 CHF, który obecnie pełni rolę oporu (minima lutowe). Nawet gdyby udało się go wybić to cena parytetu (1 CHF) wspierana jest przez 200-okresową średnią ruchomą. W związku z tym USD/CHF ma przed sobą spore zagęszczenie blokad.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here