kurs franka szwajcarskiegoKurs franka szwajcarskiego CHF do polskiego złotego PLN kolejną sesję ma problem z powrotem powyżej poziomu 4 złotych. Może to być szansa dla strony podażowej do wykonania większej korekty spadkowej. Niemniej trzeba pamiętać, że główna tendencja w dalszym ciągu jest wzrostowa. Czy w kolejnych dniach jest szansa na umocnienie polskiej waluty? W piątek 23 sierpnia 2019 roku za jednego franka szwajcarskiego trzeba płacić 3,9953 zł.  Zapraszamy do zapoznania się z analizy CHF/PLN.

Waluta Kurs Nazwa
CHF 3,9953 frank
  • CHFPLN ponownie poniżej 4 zł
  • Polski złoty z szansą na umocnienie do franka?
  • Frank kosztuje 3,9953 w piątek
  • Na wyższym przedziale trend wzrostowy przeważa na CHFPLN
  • Szansa na krótkoterminową korektę spadkową?

Kurs franka CHF nie rośnie już tak szybko

Rozpoczęła się ostatnia sesja w tym tygodniu. Dzisiejsze zamknięcie zdecyduje o kształcie świecy W1. Jak widać na poniższym screenie, zmienność w ostatnich dniach była raczej niska. Kurs franka do złotego CHFPLN ma wyraźny problem z wyjściem na nowe szczytu.  Dynamika ruchu w górę w ostatnich dniach wyraźnie spadła, co może być szansą dla strony podażowej do wykonania korekty spadkowej. Należy jednak pamiętać, ze pozycje krótkie na takim rynkiem wiążą się ze sporym ryzykiem, trend pozostaje przecież wzrostowy. Wiarygodnym sygnałem do korekty byłoby niższe zamknięcie obecnego tygodnia – czarna świeca W1, czekamy więc na jutrzejszą sesję.

Wykres CHFPLN
CHFPLN W1

Zobacz także: Spotkanie w Jackson Hole kluczowe dla kursu dolara USD

Czy zobaczmy wybicie układu Overbalance na CHFPLN?

Jeśli zejdziemy do niższej ramy czasowej – D1, obowiązują scenariusze z poprzedniej analizy. Zmienność w ostatnich dniach jest raczej niska, pomimo cofnięcia poniżej 4,0000 zł rynek ma przed sobą istotne wsparcie. Mowa tutaj o układzie 1:1, który w zeszłym tygodniu powstrzymywał większe spadki. Dlatego też pomimo zejścia poniżej okrągłego poziomu, główna tendencja pozostaje wzrostowa. Dopiero w momencie wybicia dołem  3,9780 zł będzie można mówić o większej korekcie spadkowej.

Wykres CHFPLN
CHFPLN D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here