frankiGłówne waluty Forex tracą dziś do polskiej złotówki (PLN). Tym samym kurs franka CHF wraca pod poziom 4,02 zł. Notowania funta (GBP) dolara (USD) i euro (EUR) traciły niecały kwadrans po godz. 16-tej między 0,1 – 0,2%.

  • Kurs frank utrzymuje się ponad poziomem 4 złotych
  • Dolar koryguje wczorajszy wzrost
  • Euro pozostaje w zakresie notowań z poniedziałku
  • Funt testuje opór, który zmienił się we wsparcie

Kurs franka do złotego (CHFPLN)

Kurs franka do złotego (CHFPLN) uwięziony jest w tym tygodniu w zakresie notowań z czwartku i piątku minionego tygodnia. Wczoraj kupującym udało się wznieść notowania ponad poziom 4 złotych, a dziś korpus świecy rysuje się między 4,01 – 4,02. Najbliższe wsparcie stanowią minima z piątku przy 3,9785, a opór tegoroczne maksima na 4,0510.

Kurs franka do złotego (CHFPLN) - wykres dzienny - 20 sierpnia 2019
Kurs franka do złotego (CHFPLN) – wykres dzienny – 20 sierpnia 2019

Kurs dolara do złotego (USDPLN)

Po piątkowym odbiciu do okolic okrągłego poziomu 3,90 zł, kurs dolara (USDPLN_ powrócił wczoraj do wzrostów, a zamknięcie dnia miało miejsce ponad 4 grosze wyżej. Dziś udało się nieco przebić poniedziałkowe maksima, jednak po południu cena osuwa się z powrotem pod 3,94 zł. Kluczowy opór stanowi ostatni szczyt przy 3,9476, a wsparcie pozostaje w okolicach 3,90 zł. W przypadku korekty traderzy mogą także obserwować zachowanie ceny na linii trendu biegnącej od dołka z 19 lipca br.

Kurs dolara do złotego (USDPLN) - wykres dzienny - 20 sierpnia 2019
Kurs dolara do złotego (USDPLN) – wykres dzienny – 20 sierpnia 2019

Kurs euro do złotego (EURPLN)

Notowania euro w relacji do złotego pokonały wczoraj strefę między 4,34 – 4,36, a zamknięcie dnia miało miejsce tuż pod 4,37 zł. Dziś z kolei zmienność jest nieco niższa, przez co kurs EURPLN pozostaje w zakresie wczorajszej sesji. Wybicie poniedziałkowych ekstremów dawałoby szansę na ruch kierunkowy w kolejnych dniach.

Kurs euro do złotego (EURPLN) - wykres dzienny - 20 sierpnia 2019
Kurs euro do złotego (EURPLN) – wykres dzienny – 20 sierpnia 2019

Kurs funta do złotego (GBPPLN)

Najbardziej zmienny jest dziś funt, którego notowania najpierw pokonały wczorajsze minima, by następnie wznieść się na poziomy z czerwca br. Jak widać na wykresie dziennym GBPPLN powyżej, wczorajsze zamknięcie miało miejsce ponad omawianym ostatnio oporem przy 4,7671, który teraz działa jako wsparcie. Jeśli zatem dzisiejsza sesja także zamknięcie się powyżej tego poziomu, jego test jako wsparcia będzie można uznać za pozytywny. To z kolei dawałoby szansę na dalsze wzrosty w kierunku 4,81 zł.

Kurs funta do złotego (GBPPLN) - wykres dzienny - 20 sierpnia 2019
Kurs funta do złotego (GBPPLN) – wykres dzienny – 20 sierpnia 2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here