Para walutowa USD/CHF na klawiaturzeKurs franka szwajcarskiego w stosunku do amerykańskiego dolara osłabia się podczas poniedziałkowych notowań. Para USD/CHF oscyluje wokół poziomu 1,0000, sprawiając wrażenie możliwości kontynuacji wzrostów – jak zostało to również zapowiadane podczas poprzedniej analizy zaraz po osiągnięciu celu spadkowego. W tym momencie od pary oczekuje się wcześniej niewielkiej korekty, tak, aby inwestorzy mieli za sobą największy stosunek zysku do ryzyka. Przyjrzyjmy się notowaniom H1 pary. 


Nagłe odbicie pary USD/CHF od wsparcia cenowego świadczy tylko o utrzymaniu panującego sentymentu wzrostowego. Podczas gdy reakcja była nagła – późniejsze ruchy już wskazywały już bardziej na możliwość wytworzenia się konsolidacji na strefie. W tym jednak momencie powrót do wzrostów jest bardzo prawdopodobny a cel określony jest na poziomie istotnej strefy oporowej wynikający z sekwencji wspierającej dalsze spadki na parze. Czy para będzie w stanie zrealizować założenie pro-wzrostowe?

Kurs franka osłabia się – USD/CHF na wykresie H1

Analizując parę franka szwajcarskiego w stosunku do dolara amerykańskiego na wykresie H1 widocznie presja popytowa ponownie zagościła. W tym momencie wydaje się, że widoczne na poniższym wykresie wsparcie cenowe powinno zostać bronione, tymczasem poziom 1,0050 stanowi poziom docelowy dla pozycji długich. Oznacza to, że sentyment wzrostowy nadal powinien dawać się na parze we znaki a testy górnych ograniczeń będą potwierdzeniem, czy dalsze wzrosty zostaną utrzymane, czy też para popadnie teraz w konsolidacje pomiędzy poziomami 0,99130 a 1,0000.

wykres USDCHF H1 04.03.2019
USDCHF H1 04.03.2019

W tym momencie prawdopodobieństwo wystąpienia ruchu ku górze jest znacznie większe, niż scenariusz spadkowy na parze USD/CHF. Szacuje się, że para powinna osiągnąć planowany poziom dla pozycji długich podczas dwóch sesji handlowych – a więc scenariusz powinien zostać zrealizowany do połowy obecnego tygodnia.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here