Franki szwajcarskie na tle flagiKurs franka ma za sobą niezwykle emocjonującą sesję. W czwartek zyskiwał on bowiem momentami aż 0,69%, by finalnie zakończyć dzień ze stratą na poziomie 0,18%. W wyniku wcześniejszej aprecjacji doszło jednak do przetestowania ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu), o którym pisałem już we wczorajszej analizie. To właśnie tam pojawiła się silna reakcja podażowa, wskutek której kurs franka osunął się z niemal 4 zł aż poniżej 3,96 zł raportowanego obecnie.


Kurs franka poniżej 3,96 zł

  • Frank zmierza w kierunku 3,92 zł

Już w dniu wczorajszym pisałem, że w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) tj. 3,99 zł. Biorąc jednak pod uwagę, że poziom ten dość precyzyjnie zbiega się z mierzeniem 38,2% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu spadkowego, wskazywałem na możliwość pojawienia się w jego okolicy większej reakcji podażowej.

Zgodnie z wczorajszą projekcją, kurs franka szwajcarskiego dotarł w rejon 3,99 zł i mierzenia 38,2% korekty Fibonacciego, gdzie błyskawicznie pojawiła się silna reakcja podażowa. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków kursu franka szwajcarskiego, dla których realnymi zasięgami wydają się okolice 3,92 zł, bądź nawet 3,86 zł.

Kurs franka szwajcarskiego wobec polskiego złotego (CHFPLN) w piątek, 13 września 2019 r. | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego wobec polskiego złotego (CHFPLN) w piątek, 13 września 2019 r. | Źródło: TradingView

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs dolara (USDCAD) przy 1.32240 CAD. Para z dolarem kanadyjskim odrabia straty
Następny artykułDraghi w obliczu buntu członków EBC, którzy sprzeciwiają się wprowadzeniu QE
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here