kurs franka szwajcarskiegoOd końcówki kwietnia indeks franka szwajcarskiego umacniał się o 3,3%,, testując w trakcie poniedziałkowej sesji najwyższe poziomy od połowy marca bieżącego roku. Środa przynosi co prawda korektę i kurs franka oddaje część zysków do głównych walut, nadal utrzymuje się jednak na lokalnych maksimach. Na parze walutowej CHF/PLN umocnienie skutkowało między innymi wybiciem górnego ograniczenia konsolidacji.


Kurs franka przetestuje 3,86 zł? Czy CHF/PLN ma szansę na dotarcie do rocznych maksimów

Po sporej zmienności obserwowanej w trakcie sesji wtorkowej, kiedy kurs franka testował poziom 3,85 zł), wtorek przynosi uspokojenie i ponowny re-test ograniczenia długoterminowej konsolidacji – tym razem jednak od góry. Jeżeli rynek potwierdzi jej wybicie, to frank stanie przed możliwością podejścia pod 3,86, gdzie przebiegają tegoroczne maksima, testowane pod koniec marca.

kurs franka CHFPLN 4 czerwca
Kurs franka do złotego na wykresie dziennym testuje wybitą konsolidację od góry

Co prawda ostatecznym ograniczeniem ruchu bocznego jest właśnie 3,86 zł (poziom 3,83 zł pełnił rolę jedynie lokalnego oporu), jednak czerwcowe wybicie i tak jest oznaką przełamania złej passy CHF. Kwiecień był jednym z najgorszych miesięcy dla franka od dłuższego czasu – jak się jednak okazało w maju, bardzo szybko był się w stanie zrehabilitować.

Słaby dolar + silny frank = 0,99 CHF i trzymiesięczne minima

Kurs franka w ostatnich dniach doskonale wykorzystał osłabienie dolara amerykańskiego, w efekcie czego w poniedziałek USD/CHF tracił najsilniej od połowy marca, testując we wtorek poziomy tuż nad 0,99 CHF, obserwowane ostatni raz niemal trzy miesiące temu. Co prawda w drugiej części dnia kurs dolara koryguje początkowe spadki, jednak para walutowa traci od lokalnych szczytów ponad 3%:

kurs franka USDCHF
Kurs dolara do franka szwajcarskiego na wykresie dziennym

Gdyby USD/CHF udało się wybić obecne wsparcie, to otworzy sobie drogę do tegorocznych minimów nad 0,97 CHF.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here