Kurs franka szwajcarskiegoPodczas dzisiejszej sesji inwestorzy są co prawda skoncentrowani głównie na tym co dzieje się na rynku akcji, niemniej nie można zapominać o rynku walutowym. Za sprawą paniki na indeksach giełdowych, kapitał kieruje się w stronę bezpieczniejszych aktywów takich jak np. złoto czy frank szwajcarski. niestety polski złoty znajduje się dziś pod presją sprzedających. Kurs franka zdołał wyjść powyżej szczytów z 2019 roku!


Kurs franka powyżej maksimów z 2019 roku!

Spójrzmy co dzieje się na szerokim interwale czasowym – W1. Jak widać po wykresie, notowania CHFPLN nie zwalniają tempa. O możliwych wzrostach pisaliśmy wielokrotnie w poprzednich analizach. Wybicie okrągłego poziomu 4 złotych przyczyniło się do wygenerowania kolejnej fali wzrostowej. Aktualnie notowania znajdują się na poziomach ni widzianych od marca 2017 roku. Jednak zgodnie z złożeniami analizy technicznej, pokonanie strefy oporu przy 4,04 zł wskazuje na kontynuację zwyżki. Aktualnie możliwy jest nawet ruch w kierunku poziomu 4,1070, gdzie wypada mierzenie zewnętrzne 127,2% ostatniej fali spadkowej. W poniedziałek 24 lutego za jednego franka trzeba płacić powyżej 4 złotych i 5 groszy.

Zobacz także: Kurs dolara silny o poranku, koronawirus uderza w rynek

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał W1

Jeśli zejdziemy na niższy przedział czasowy – D1, widać że frank szwajcarski nie zwalnia tempa. Dziś doszło do wyjścia powyżej szczytów z 2019 roku! Tendencja wciąż pozostaje niekorzystna dla polskiego złotego. Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej, potwierdzona została więc tendencja wzrostowa. Oczywiście ryzyko korekty spadkowej wciąż występuje, niemniej dopóki notowania znajdują się powyżej wybitej bariery przy 4,04 zł, wydaje się że bazowym scenariuszem są dalsze wzrosty Gdyby doszło jednak do cofnięcia, kolejnym ważnym poziomem będzie okrągły – 4,0000 zł.

Zobacz również: Koronawirus pogrąża rynek akcji na świecie, WIG20 tonie!

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here