Kurs polskiego złotego nie może zaliczyć poniedziałkowej sesji do udanych. Osłabia się on bowiem znacząco wobec euro, franka szwajcarskiego i funta. Jedynie dolar amerykański jest dziś słabszy od PLN.

  • kurs euro (EURPLN) najwyżej od lutego 2019 r.
  • kurs franka szwajcarskiego (CHFPLN) najwyżej od kwietnia 2017 r.
  • kurs funta (GBPPLN) najniżej od września 2017 r.
  • kurs dolara (USDPLN) w okolicy istotnego oporu.
Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,3287 Euro
USDPLN 3,8592 dolar
GBPPLN 4,6571 funt
CHFPLN 3,9817 frank

Kurs euro zmierza w kierunku 4,3430 zł?

Kurs euro (EUR) zyskuje w trakcie poniedziałkowej sesji 0,14%. Wskutek tej aprecjacji notowania wspólnej waluty znalazły się na najwyższym poziomie od lutego 2019 r. Warto także zwrócić uwagę, że już w ubiegłym tygodniu kurs pary walutowej EURPLN pokonał techniczny opór w wysokości 4,3150 zł. Jeżeli zatem obecna tendencja wzrostowa będzie kontynuowana, już wkrótce spodziewać moglibyśmy się, że kurs euro dotrze w okolice 4,3430 zł. To właśnie tam znajduje się bowiem najbliżej położony, istotny opór, w okolicy którego spodziewać moglibyśmy się pojawienia większej reakcji podażowej.

Kurs euro zmierza w kierunku 4,3430 zł-
Kurs euro zmierza w kierunku 4,3430 zł

Kurs franka szwajcarskiego zmierza w kierunku 4 zł?

Kurs franka szwajcarskiego notuje w ostatnim czasie niezwykle imponujące wzrosty. Wskutek tej aprecjacji szwajcarska waluta wybiła górą z trwającej od połowy sierpnia 2018 r. konsolidacji i znalazła się na najwyższym poziomie od kwietnia 2017 roku. Co ciekawe, jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs franka szwajcarskiego mógłby dotrzeć nawet w okolice 4 zł.

Spoglądając na notowania pary walutowej CHFPLN zauważymy, że tylko od 20 kwietnia 2018 roku, kurs franka wzrósł o ponad 51 groszy, co stanowi dokładnie 14,81%. W wyniku tej aprecjacji doszło do pokonania kilku, istotnych poziomów oporu. Spoglądając na lewą stronę wykresu zauważymy, że kolejny, techniczny poziom znajduje się dopiero w rejonie 4 .

Kurs franka szwajcarskiego zmierza w kierunku 4 zł-
Kurs franka szwajcarskiego zmierza w kierunku 4 zł

Kurs funta najniżej od września 2017 r.

Kurs funta nie może zaliczyć ostatnich tygodni do udanych. W wyniku trwającej od 6 maja br. spadków jego cena osunęła się bowiem o ponad 40 groszy, co stanowiło 8,07%. W trakcie poniedziałkowej sesji kurs funta zyskuje 0,33%. Nie zmienia to jednak faktu, iż notowania pary walutowej GBPPLN w dalszym ciągu znajdują się poniżej linii tendencji wzrostowej. W praktyce okazuje się zatem, że kurs funta mógłby osunąć się nawet w okolice 4,5855 zł.

Kurs funta najniżej od września 2017 r.
Kurs funta najniżej od września 2017 r.

Kurs dolara pod presją podaży

Kurs dolara ma za sobą imponujący rajd wzrostowy. W wyniku tej aprecjacji notowania pary USDPLN podjęły nawet próbę wybicia górą z trwającego od dłuższego czasu kanału wzrostowego. Szybko pojawiła się jednak reakcja podażowa, która pokrzyżowała plany kupującym. Ostatecznie, kurs dolara wrócił wewnątrz kanału i od kilku dni testuje jego górne ograniczenie. Biorąc pod uwagę dzisiejszą reakcję podażową, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się możliwe odrzucenie tego oporu. Gdyby tak się stało, kurs pary USDPLN mógłby osunąć się nawet w okolice 3,8180 zł.

Kurs dolara pod presją podaży
Kurs dolara pod presją podaży

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut #WEEKLY – 12 sierpnia 2019
Następny artykułGBPUSD- dywergencja na H4, będzie mała korekta? – 12.08.2019
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here