Naga MarketsKurs franka szwajcarskiego notuje w ostatnim czasie niezwykle imponujące wzrosty. Wskutek tej aprecjacji szwajcarska waluta wybiła górą z trwającej od połowy sierpnia 2018 r. konsolidacji i znalazła się na najwyższym poziomie od kwietnia 2017 roku. Co ciekawe, jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs franka szwajcarskiego mógłby dotrzeć nawet w okolice 4 zł.


Spoglądając na notowania pary walutowej CHFPLN zauważymy, że tylko od 20 kwietnia 2018 roku, kurs franka wzrósł o ponad 51 groszy, co stanowi dokładnie 14,74%. W wyniku tej aprecjacji doszło do pokonania kilku, istotnych poziomów oporu. Spoglądając na lewą stronę wykresu zauważymy, że kolejny, techniczny poziom znajduje się dopiero w rejonie 4 .

SNB interweniuje w celu osłabienia CHF

Bloomberg zwraca uwagę, że depozyty Szwajcarskiego Banku Narodowego wzrosły w zeszłym tygodniu najbardziej od ponad dwóch lat, co jest znakiem, że po cichu SNB interweniował w celu osłabienia franka. Według danych, które ekonomiści dokładnie analizują, ilość gotówki, jaką banki komercyjne trzymają w banku centralnym, wzrosła do 586 mld franków (2,87 mld dolarów).

Sam SNB odmówił jednak skomentowania zmiany w depozytach.

Oczywistym jest, że obawy o skutki gospodarcze sporu handlowego między USA a Chinami oraz perspektywa złagodzenia polityki monetarnej przez Europejski Bank Centralny wywarły presję na franka. Biorąc jednak pod uwagę, że SNB od dłuższego czasu utrzymuje ujemne stopy procentowe (-0,75%), coraz ciężej mu interweniować w celu osłabienia kursu franka.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKNF chce chronić inwestorów przed dźwignią finansową
Następny artykułKurs franka i obligacje zyskują dzięki awersji do ryzyka
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here