Franki szwajcarskie na tle flagiPolski złoty wciąż traci w relacji do popularnych walut. Kurs euro wzrósł w ostatnim czasie o 17 groszy, funt o 24 grosze, dolar o 27 gr., a frank szwajcarski o 20 gr. Na uwagę zasługuje także fakt, iż ten ostatni jest obecnie najdroższy od grudnia 2020 r. Jakby tego było mało, sytuacje techniczne na notowaniach par walutowych EUR/PLN, CHF/PLN, GBP/PLN oraz USD/PLN przemawiają za kontynuacją tej tendencji.

Kursy walut na rynku Forex we wtorek, 27 lipca 2021 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8945 zł 27.07.2021, godzina 8:00
Kurs euro EURPLN 4,5955 zł 27.07.2021, godzina 8:00
Kurs funta GBPPLN 5,3834 zł 27.07.2021, godzina 8:00
Kurs franka CHFPLN 4,2511 zł 27.07.2021, godzina 8:00

Kurs euro wzrósł o 17 groszy

Kurs euro wzrósł między 6 a 20 lipca br. o ponad 11 groszy, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 7 czerwca br. aprecjacji do blisko 17 groszy. Tendencja ta zatrzymała się dopiero w okolicy pokonanej jakiś czas temu, linii wyznaczającej wcześniejszą tendencję wzrostową, gdzie już w miniony wtorek pojawiła się relacja podażowa.Późniejsze spadki nie trwały jednak zbyt długo. Doprowadziły one bowiem jedynie do re-testu ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) w wysokości 4,56 zł i mierzenia 38,2 proc. korekty Fibonacciego z wcześniejszego impulsu wzrostowego, gdzie już w piątek ponownie pojawiła się reakcja popytowa.

Od tego czasu euro podrożało o blisko 4 grosze i jeżeli tylko aprecjacja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy ponownego przetestowania linii  wcześniejszej tendencji wzrostowej. Pokonanie tego oporu mogłoby z kolei otworzyć drogę do dalszych wzrostów w okolice 4,6350 zł, bądź nawet 4,68 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka szwajcarskiego wzrósł o 20 groszy

Kurs franka szwajcarskiego wzrósł między 29 czerwca br. a 20 lipca br. o ponad 15 groszy, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 3 czerwca br. aprecjacji do niemal 20 groszy. Tendencja ta zatrzymała się dopiero w okolicy horyzontalnego oporu w wysokości 4,25 zł, gdzie już w miniony wtorek pojawiła się relacja podażowa.

Późniejsze spadki nie trwały jednak zbyt długo i już od piątku ponownie obserwujemy zwyżkę notowań CHF. Aktualnie kurs franka wybija powyżej 4,25 zł i znajduje się na najwyższym poziomie od grudnia 2020 r.

Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs franka mógłby wzrosnąć do 4,28 zł, bądź nawet do 4,35 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wzrósł o 24 grosze

Kurs funta wzrósł a przestrzeni ostatnich dni o ponad 8 groszy, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 7 czerwca br. aprecjacji do niemal 24 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs funta mógłby w najbliższym czasie dotrzeć nawet w okolice 5,47 zł.

invest
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara wzrósł o 27 groszy

Kurs dolara wzrósł od początku czerwca br. o ponad 27 groszy. Wskutek tak znacznej aprecjacji doszło do pokonania kilku istotnych poziomów oporu. Warto zwrócić jednak uwagę, że tendencja ta zatrzymała się również w okolicy dość istotnej strefy w wysokości 3,90 zł, gdzie już kilka dni temu pojawiła się nie mała reakcja podażowa. 

Późniejsze spadki nie trwały jednak zbyt długo i od kilku dni ponownie obserwujemy wzrosty. Tendencja ta jest już jednak zdecydowanie spokojniejsza. Niemniej jednak, jeżeli tylko kurs dolara wybije powyżej 3,90 zł, wówczas należałoby przygotować się na możliwość jego dalszej aprecjacji nawet w okolice 3,9750 zł. 

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pzu akcje prognozy | orlen kurs akcji | dolar nowozelandzki kurs | komentarze gieldowe | comarch giełda | mbank kurs akcji | cena akcji cd projekt | intercars akcje |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułTesla: Bitcoin (BTC) zmniejszył zysk operacyjny przez utratę wartości rzędu 23 mln dol.
Następny artykułZysk netto spółek zależnych Grupy Hub.Tech wyniósł 15,2 mln zł w I poł. 2021 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here