Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Czwartkowa sesja przebiegała na rynku walutowym stosunkowo spokojnie. W ciągu dnia nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych publikacji makroekonomicznych mogących przyczynić się do powstania ponadprzeciętnej zmienności na notowaniach popularnych walut. Spośród opublikowanych w dziś danych, na szczególną uwagę zasługiwał bez wątpienia raport z amerykańskiego rynku pracy. Wynika z niego, że w ciągu minionego tygodnia przybyło 1,106 miliona zdeklarowanych wstępnie bezrobotnych. To wzrost aż o 135 tys. w stosunku do poziomu z poprzedniego tygodnia.

Warto zwrócić uwagę, że jest to już 22. tak znaczny wzrost ilości złożonych wstępnie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych z rzędu. Okazuje się więc, że w samych tylko Stanach Zjednoczonych, na przestrzeni ostatnich 22. tygodni pracę z powodu globalnej pandemii koronawirusa straciło aż 57,389 mln osób.

Kurs franka największym wygranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godziny 16:15 zauważymy, że dolar amerykański umacnia się dziś w stosunku do euro oraz dolarów kanadyjskiego, australijskiego i nowozelandzkiego. Jego deprecjację dostrzec można natomiast w relacji do jena japońskiego, funta szterlinga i franka szwajcarskiego.

Dane z godz. 16:15 | Źródło: finviz.com

Kurs euro w okolicy technicznego wsparcia

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że wskutek wczorajszych spadków rynek dotarł w okolice ostatnio pokonanej linii tendencji spadkowej. Jeżeli tylko wsparcie to zostanie trwale odrzucone, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy nawet dalszej aprecjacji kursu euro wobec dolara amerykańskiego.

EURUSD H4

Kurs dolara pod presją podaży

Spoglądając na notowania pary walutowej USD/CHF zauważymy, że rynek ten od pewnego czasu tworzy formację klina zniżkującego. Uwzględniając niedawne odrzucenie linii tendencji spadkowej będącej górnym ograniczeniem formacji, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy dalszej deprecjacji dolara amerykańskiego wobec franka szwajcarskiego.

USDCHF H4

Autor poleca także:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułScenariusze techniczne na spółkach z WIG20. Przegląd akcji GPW Marcina Tuszkiewicza
Następny artykułZaledwie 4 spółki z GPW podczas czwartkowej sesji odnotowały roczne rekordy notowań!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here