USD 2 sliderBiorąc pod uwagę niemal pusty kalendarz makroekonomiczny, poniedziałkowa sesja zapowiadała się niezwykle spokojnie. W praktyce okazało się jednak, że brak publikacji istotnych raportów wcale nie musi oznaczać braku zmienności na rynku walutowym. 

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,3051 euro
USDPLN 3,8326 dolar
GBPPLN 4,9687 funt
CHFPLN 3,8076 frank

Kurs euro powyżej 4,30 zł

Kurs euro od samego początku tygodnia kontynuuje ubiegłotygodniowe wzrost. W wyniku tej aprecjacji cena euro wybiła górą z trwającego od początku września br. kanału spadkowego i przekroczyła barierę 4,3050 zł. Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się większa reakcja podażowa, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszych wzrostów.

Kurs pary walutowej EURPLN w poniedziałek, 13 maja 2019 r.

Kurs franka powyżej 3,80 zł

Kurs funta rozpoczyna nowy tydzień dynamicznymi wzrostami. W wyniku tej aprecjacji doszło do pokonania technicznego oporu w wysokości 3,7824 zł. Jeżeli zatem tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 3,86 zł.

Kurs pary walutowej CHFPLN w poniedziałek, 13 maja 2019 r.

Kurs funta poniżej 4,97 zł

Kurs funta rozpoczyna nowy tydzień spadkami. To już szósta sesja z rzędu, kiedy szterling traci wobec polskiego złotego (PLN). Co gorsza, póki co niewiele wskazuje, by tendencja ta miała ulec zmianie. Jeżeli zatem spadki będą kontynuowane, kurs funta mógłby osunąć się nawet w rejon 4,9250 zł.

Kurs pary walutowej GBPPLN w poniedziałek, 13 maja 2019 r.

Kurs dolara w trendzie horyzontalnym

Kurs dolara kolejny dzień kontynuował dziś trend horyzontalny pomiędzy 3,8180 a 3,84 zł. Biorąc pod uwagę, że konsolidacja jest formą korekty, dopiero w przypadku wybicia w którąkolwiek ze stron spodziewać moglibyśmy się pojawienia jakiegoś większego impulsu. Jego kierunek zależeć będzie jednak od kierunku wybicia z obecnego boxu.

Kurs pary walutowej USDPLN w poniedziałek, 13 maja 2019 r.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCena kawy znalazła się na 13-letnich minimach. Co dalej z rynkiem arabici?
Następny artykułBlok po 22 – 13 maja 2019: AUD/USD, USD/CAD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here