Naga MarketsKurs franka najsłabszy od 2019 r. Czy wzrosty EUR/CHF mogą się zatrzymać?W ostatnich dniach EURCHF łamał jak zapałki ważne opory, a dzisiaj dodatkowo wybił się ponad psychologiczną barierę 1,10. Gdzie może być kres tego ruchu?

Kurs franka bardzo słaby, wykorzystuje to euro. Analiza EUR/CHF

Zacznijmy od tego, że wybicie było poprzedzone dość długą konsolidacją – trwającą 8 miesięcy. To pośrednio tłumaczy wyraźną dynamikę obecnego ruchu. Jednocześnie może być on kontynuacją tego, co rozpoczęło się w maju ub.r. z okolic 1,05. Wtedy na rynku spekulowano, że SNB jest dość aktywny przy tym poziomie. Obecnie spekulacji nt. powodów spadków franka jest wiele. Teoretycznie można uznać, że jesteśmy w fali trzeciej, która teoretycznie powinna być bardziej rozbudowana w czasie, ale i też w skali ruchu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres dzienny EURCHF

Na wykresie poniżej można znaleźć opór w okolicach 1,1050 bazujący na szczytach z października 2019 r. Krótkookresowo może on sprowokować korektę ostatniego ruchu. Niemniej docelowo ważniejsze wydają się być opory przy 1,1160-90 bazujące na dolnym ograniczeniu konsolidacji z pierwszej połowy 2019 r. Wsparcia można wyznaczyć przy 1,10 oraz 1,0914 i 1,0876.

Wykres dzienny EURCHF szerszy

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dolar | jsw giełda | biomed-lublin akcje | forex waluty w czasie rzeczywistym | prognozy kursu dolara |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here