mone
CC Autor: Martin Abegglen

Notowania franka szwajcarskiego podczas czwartkowej sesji ponownie testuje poziom 1,01, który ostatni raz zaznaczany był na wykresie w połowie listopada, czyli trzy miesiące temu. CHF nadal dobrze radzi sobie wobec złotego i utrzymuje się na kilkutygodniowych maksimach.


USD/CHF wyraźnie wzrasta od początku roku, kurs franka traci

CHF traci do USD od początku roku już niemal 4% i drugi raz w tym tygodniu testuje 3-miesięczne szczyty na wysokości 1,01, powyżej poziomu parytetu. Wykres historyczny pokazuje, że od maja wspomniana strefa działała jako silny opór, powodując odwrócenia trendu, pytanie czy tym razem będzie inaczej:

kurs franka 14 lutego
Kurs franka szwajcarskiego traci do dolara kolejną sesję z rzędu. Źródło: Tradingview.com

Osłabienia CHF nie widać jednak na parze z polskim złotym. Cena czwarty dzień z rzędu testuje poziom 3,82 zł i utrzymuje się stabilnie nad 3,81 zł, który powinien stanowić nowe wsparcie. Oznacza to również wybicie kilkumiesięcznej konsolidacji i może sugerować, że polska waluta będzie się nadal osłabiać.

Kondycja polskiego złotego ogólnie nie należy w ostatnim czasie do najlepszych. Indeks PLN pokazujący relatywną siłę złotówki do ważonego koszyka walut osuwa się w tym tygodniu na wielomiesięczne minima 71,50 punktów, testując poziomy z połowy zeszłego roku (wcześniej przesuwając się w średnioterminowej konsolidacji).

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here