Wczoraj na kursie franka mogliśmy obserwować podwyższoną zmienność. Pierwsza część sesji to dynamiczne wzrosty, które doprowadziły do wywindowania kursu powyżej poziomu 4 zł. Psychologiczna bariera została przekroczona jedynie na chwile, kurs franka szwajcarskiego zaczął odwracać po doniesieniach medialnych, dotyczących ocieplenia relacji na linii – USA – Chiny. W środę 14 sierpnia 2019 roku za jednego franka szwajcarskiego zapłacimy 3,9740 PLN. Po aktualizacji z godziny 19:10, kurs CHFPLN wynosi 4,0350 zł. Zapraszamy do zapoznania się z analizą CHF/PLN.

Waluta Kurs Nazwa
CHF 4,0350 frank
  • CHFPLN dobija do poziomu 4 zł, po czym reaguje podaż
  • Polski złoty z szansą na umocnienie do CHF?
  • Frank kosztuje 4,0350 zł w środę 13 sierpnia

Kurs franka odbija od 4 zł

Kurs franka szwajcarskiego od dłuższego czasu znajduje się w tendencji wzrostowej. Zapalnikiem do ruchu w górę było pokonanie górnego ograniczenia kilkunasto-miesięcznej konsolidacji. Od tego czasu wzrosty przybrały na sile. Hossa zdołała zahaczyć wczoraj o poziom 4 zł, który stanowi psychologiczną barierę. Niemniej cena znajdowała się powyżej bardzo krótko, zaraz po doniesieniach o złagodzeniu wojny handlowej, CHF zaczął tracić. Jeśli wczorajsze spadki okażą się krótkotrwałe, to niewykluczony jest ruch w kierunku zniesienia 78,6%.

Wykres CHFPLN
CHFPLN W1

Zobacz także: Poranny przegląd rynków: Cena złota ostro w dół, indeksy giełdowe w górę, cła odroczone

Jeżeli zejdziemy na niższy przedział czasowy – D1, dużo nie zmieniło się od poprzedniej analizy. Cena zgodnie z założeniami dotarła do poziomu 4,00 zł, skąd obserwujemy reakcję korekcyjną. Ruch w dół moze się pogłębić. Najbliższe wsparcie stanowi strefa wynikająca z geometrii i biegunowości wybitego wcześniej współczynnika 161,8%. Dopóki cena znajduje się powyżej, wciąż można mówić o trendzie wzrostowym. Gdyby korekta spadkowa była większa, kolejnym wsparciem jest zniesienie 127,2% wypadające przy 3,90 zł.

Wykres CHFPLN
CHFPLN D1

Aktualizacja z godziny 19:10

Kurs CHFPLN kontynuuje hossę, po godzinie 19:00 wzrosty wynoszą ponad 1,5%! Z perspektywy interwału W1 cena dociera do kolejnego współczynnika Fibonacciego – 78.6%. Trend pozostaje wzrostowy, jednak wraz z wybijaniem kolejnych maksimów, ryzyko korekty rośnie.

Wykres chfpln
CHFPLN W1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here