Naga Markets

Kurs franka nadal w dół? Kontynuacja sprzedaży pary walutowej CHF/JPYDariusz Dargo z Comparic.pl zamykał 6-7 stycznia z zyskiem cztery pozycje na sprzedaż pary walutowej CHF/JPY, a w tym tygodniu uważa, że kurs franka ponownie zaprezentuje inwestorom okazje do wchodzenia w krótkie pozycje. Motorem napędowym dla zmienności ma być wystąpienie Jerome Powella przed senacką komisją finansową.

Kurs franka w dół do jena. Spojrzenie na CHF/JPY

– We wtorek czeka nas ważne wydarzenie w kalendarzu ekonomicznym – przemówienie J. Powella. Dlaczego uważam, że ważne? Otóż ostatni raz gdy szef FED-u miał oficjalne wystąpienie przed senacką komisją d/s bankowości – pojawiła się spora zmienność. Szczególnie ucierpiało złoto i euro.Jego wystąpienie składa się zazwyczaj z dwóch części: najpierw odczytuje on przygotowane oświadczenie (wersja tekstowa jest udostępniana na stronie internetowej Fed), a następnie komisja przeprowadza sesję pytań i odpowiedzi. Ponieważ pytania nie są znane z wyprzedzeniem, mogą powodować nieprzewidziane momenty, które prowadzą do dużej zmienności na rynku – zauważa Dariusz Dargo.

Pozycje Dariusza Dargo można śledzić w tym miejscu. Dołącz również do grupy na Telegramie.

Dlatego traderzy powinni zachować ostrożność, jeśli planują handlować na parach dolarowych. Jako szef banku centralnego, który kontroluje krótkoterminowe stopy procentowe, Powell ma większy wpływ na wartość dolara niż jakakolwiek inna osoba. Traderzy uważnie przyglądają się jego publicznym wystąpieniom, ponieważ często są one wykorzystywane do odczytania intencji całego banku centralnego.

– Ja skupiam się na CHF/JPY, wczoraj zamykając cztery pozycje spadkowe, dzisiaj czekam na ponownie sell. Im bliżej cena podejdzie pod insire bara, tym lepszy stosunek zysku do ryzyka. Nadal trwa dywergencja spadkowa na tej parze – dodaje Dargo.

Spojrzenie na wykres CHF/JPY oczami Dariusza Dargo. Źródło: Telegram
Spojrzenie na wykres CHF/JPY oczami Dariusza Dargo. Źródło: TelegramChcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here