Złotówka i dwa złoteCzwartkowa sesja na rynku Forex przynosi kontynuację umocnienia złotówki do euro, dolara i franka. Sile PLN opiera się jedynie funt, reagując na doniesienia o przełożeniu daty Brexitu. Sprawdź jak kształtują się krusy walut 11 kwietnia, w drugiej połowie tygodnia.


Kurs euro poniżej 4,28 zł, EUR/PLN z czwartym dniem spadków

W środowy wieczór kurs euro testował poziomy poniżej 4,28 zł, pogłębiając kwietniowe minima i testując niemal trzytygodniowe dołki. Czwartek rozpoczyna kolejny dzień spadków z rzędu, zwiększając szansę na przetestowanie marcowych, a następnie styczniowych minimów. Co prawda w szerszym ujęciu notowania nadal konsolidują, jednak EUR/PLN od momentu wybicia siatki średnich ruchomych prezentuje wyraźne tendencje podażowe:

kurs euro 11 kwietnia
Kurs euro do złotego. EUR/PLN D1, Tradingview

Po wczorajszym posiedzeniu EBC, podczas którego Mario Draghi zaprezentował gołębie nastawienie instytucji do polityki pieniężnej, kurs euro może znajdować się pod presją rynkową.

Kurs dolara pokonuje 3,80

Złoty od początku tygodnia umacnia się również do waluty amerykańskiej. Kurs dolara w czwartek melduje się poniżej pułapu 3,80 zł, co otwiera drogę w kierunku poziomu 3,76 zł (200 EMA) oraz minimów marcowych na wysokości 3,74 zł. Od kwietniowych maksimów USD/PLN traci już ponad cztery grosze i wiele wskazuje na to, że pod koniec tygodnia tendencja deprecjacyjna będzie się utrzymywała.

dolar 11 kwietnia
Kurs dolara traci do złotówki. USD/PLN D1, Tradingview

W kalendarzu makroekonomicznym zabrakło istotniejszych publikacji makroekonomicznych po wczorajszych protokołach FOMC, które sugerowały brak podwyżek stóp procentowych w USA do końca roku. Jedynie o 14:30 pojawi się raport dotyczący inflacji producenckiej (PPI).

Kurs franka największym przegranym tygodnia? CHF/PLN poniżej 3,79 zł

W porównaniu do euro i dolara, kurs franka szwajcarskiego w środę tracił najsilniej. Notowania od marcowych szczytów osuwają się już o niemal 8 groszy i w czwartek CHF/PLN testuje poziomy pod 3,7870, najniższe od niemal trzech tygodni. Cena zbliża się do 200-okresowej średniej ruchomej, która pod koniec marca zapewniła bazę do dynamicznego odbicia powyżej 3,85 zł. Czy teraz będzie podobnie?

CHFPLN 11 kwietnia
Kurs franka tracił silnie w środę. CHF/PLN D1, Tradingview

Kurs funta próbuje odbijać. GBP/PLN jedyny oparł się sile złotówki?

W reakcji na wieczorne doniesienia dotyczące przesunięcia daty Brexitu na koniec października, kurs funta reagował nieznacznym odbiciem, a w czwartek rynek otwiera się bez oznak wyraźniejszej zmienności. W czwartek GBP/PLN porusza się poniżej 4,98 zł, nadal w zakresie średnioterminowej konsolidacji na wysokości wielomiesięcznych maksimów.

GBPPLN 11 kwietnia
Kurs funta w czwartek bez zmienności. GBP/PLN D1, Tradingview

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here