Naga MarketsKurs franka liderem 2020 r., zacznie jednak wkrótce tracić uważa MUFGNotowania dolara amerykańskiego ponownie tracą w trakcie środowej sesji, testując najniższe poziomy od początku września. Nie korzysta z tego jednak kurs franka szwajcarskiego, który znajduje się w wąskiej konsolidacji od ponad dwóch tygodni. Zdaniem analityków MUFG, wzrost apetytu na ryzyko wśród międzynarodowych inwestorów może nadal działać na niekorzyść CHF, premiując natomiast bardziej ryzykowne waluty takie jak NOK i CAD, a oprócz tego GBP oraz EUR, które czekać mogą silniejsze wzrosty.

  • Kurs franka wzrósł do dolara w sierpniu na najwyższe poziomy od 2015 roku, od tego czasu porusza się w konsolidacji i nie potrafi mocniej wykorzystać słabości USD
  • Zatrzymanie dynamiki wzrostów widać również po indeksie CHF, który konsoliduje od drugiej połowy lipca, a wzrastający apetyt do ryzyka może działać na jego niekorzyść jako bezpiecznej przystani
  • Kurs euro do franka testuje w środę najwyższe poziomy od 1 września i jednocześnie próbuje naruszać kilkumiesięczną strefę oporu. Jej wybicie otworzyłoby EUR/CHF drogę w kierunku maksimów z czerwca

MUFG: Kurs franka wraz z dolarem mogą pozostać w ogonie walut G10

NOK, CAD (związane z ropą naftową) i GBP (Brexit) są trzema walutami G10 o najgorszych wynikach w skali roku, ale biorąc pod uwagę naszą byczą prognozę cen ropy naftowej i prawdopodobieństwo zawarcia w najbliższych dniach ugody między Wielką Brytanią a UE, widzimy możliwości nadrobienia zaległości przez te kraje – komentował zespół analityków MUFG sugerując, że w kolejnych miesiącach na walutach ryzykownych możliwe będzie mocniejsze odbicie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Stracić ma na tym między innymi kurs franka szwajcarskiego, który dla inwestorów jest bezpieczną przystania na bezpieczne czasy. Gdy ich kapitał zaczyna odpływać w kierunku akcji oraz innych walut, wtedy CHF automatycznie traci.

– Frank szwajcarski jest drugą walutą, która osiągała do tej pory najlepsze wyniki, jeżeli jednak ten poziom gotowości do podejmowania ryzyka utrzyma się, prawdopodobnie CHF będzie skazany na mocne spadki – napisano dalej. Od początku roku kurs franka jest najsilniej zyskującym do dolara (zaraz po euro) wśród walut ośmiu największych światowych gospodarek, MUFG jest jednak zdania, że może to ulec zmianie.

Wartość walut do USD od początku roku. Źródło: Finviz.com

Kurs franka spadnie do euro, zyska jednak do dolara. Prognozy walutowe MUFG

Z najaktualniejszych prognoz walutowych MUFH publikowanych na początku listopada wynika, że analitycy instytucji spodziewają się umacniania kursu euro względem szwajcarskiej waluty, a para EUR/CHF ma zakończyć ten rok na poziomie co najmniej 1,07, a przyszły na wysokości 1,09. Z kolei notowania USD/CHF mogą być skazane na dalsze spadki, a kurs dolara w przyszłym roku zdaniem zespołu MUFG będzie w stanie przetestować 0,8770, czyli poziomy obserwowane ostatni raz niemal 6 lat temu.

Korelacja EUR/USD ze wszystkimi pozostałymi walutami G10 osłabła w ostatnich tygodniach, co sugeruje, że możliwe jest również nadrobienie zaległości w przypadku EUR. Pewną rolę może odegrać specyfika COVID-19 dla strefy euro i możliwy kurczący się wzrost w strefie euro w czwartym kwartale – podsumowali analitycy MUFG.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here