W związku ze środowym osłabieniem polskiego złotego, kurs franka szwajcarskiego korzysta z wyraźniejszego umocnienia, a para walutowa CHF/PLN zyskuje 0,4%. W efekcie frank wybija również lokalną strefę oporu wyznaczaną przez 50 EMA oraz minima z drugiej połowy maja, ponownie testując kilkutygodniowe szczyty. Złotówka musiała uznać przed godziną 11:00 również wyższość dolara oraz euro.


Kurs franka szwajcarskiego w górę, 3,83 zł w zasięgu?

Chociaż CHF/PLN wybija lokalne opory i wraca nad poziomem 3,81 zł, to zakończenia środowego handlu nadal daleko. We wtorek notowania testowały podobne pułapy, a przed końcem dnia wracały w okolice cen otwarcia.

Niemniej presja zakupowa utrzymuje się kolejną sesję z rzędu i jeżeli bykom uda się utrzymać kontrolę, wtedy kurs franka może ponownie podchodzić pod istotny opór w okolicach 3,83 zł. Główny cel to natomiast niezmiennie 3,86 zł, czyli górne ograniczenie konsolidacji, które trzyma zmiany kursowe w ryzach nieprzerwanie od sierpnia ubiegłego roku.

Kurs franka do złotego na wykresie dziennym

Dolar balansuje na poziomie parytetu (USD/CHF)

Frank umacnia się również do dolara amerykańskiego. Po wczorajszym domknięciu pary walutowej USD/CHF nad poziomem parytetu (1,00), środowa sesja przynosi osłabienie o 0,23% i ponowne zejście pod okrągłą barierę. Notowania wybijają również 200 EMA, cena balansuje jednak w jej okolicach od zeszłego tygodnia.

Kurs franka radzi sobie dobrze także w stosunku do euro, gdzie EUR/CHF osuwa się drugą sesję z rzędu, we wtorek testując dwutygodniowe minima. Presja spadkowa eurofranka buduje się od kwietniowych maksimów i w tym czasie para walutowa traci ponad 2,5%.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here