Kurs franka kontynuuje zwyżkę w środę, CHF/PLN po 4,1680 zł. 17 czerwca
kurs franka szwajcarskiego

Podczas wczorajszej sesji polski złoty tracił do wszystkich głównych walut. Złotówka osłabiła się do euro, dolara, funta i franka. Dziś sytuacja również nie wygląda najlepiej, nasza krajowa waluta znajduje się pod kreską. Najmocniejszą przecenę obserwujemy w ujęciu z frankiem szwajcarskim. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs CHF/PLN w górę w środę

Wczoraj polski złoty wyraźnie tracił do euro, funta, franka i dolara. W środę negatywny sentyment utrzymuje się na złotówce. W środę najmocniej zyskuje kurs CHF/PLN, który znajduje się dziś ponad 0,6% na plusie. Spójrzmy jak wygląda sytuacja techniczna na wykresie.

Zobacz także: Rynek nie boi się pandemii, indeksy kontynuują zwyżkę

Patrząc na wykres tygodniowym, sytuacja jest niemal identyczna jak w ostatniej analizie, poziomy wsparcia i oporu nie uległy zmianie. W ostatnim czasie notowania odbiły się od kluczowego wsparcia, które wynikało z mierzenia 38,2% Fibonacciego ostatniej fali wzrostowej oraz wcześniejszych reakcji cenowych, pozostaje ono istotną podporą dla kupujących.

Opór z kolei znajduje się przy poziomie 4,1850 zł, gdzie wypada dolne ograniczeni wybitego wcześniej układu Overbalance. Dopóki kurs nie wróci powyżej, możliwy jest kolejny atak na wsparcie przy 4,05 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN na interwale tygodniowym

Wyraźnie słabszy jest również PLN. Ciekawie prezentuje się wczorajsza RPP, gdzie pomimo brak decyzji o zmianie % doszło do podbicia emocji. Z komunikatu wynikało, iż Rada zwróciła uwagę na brak wyraźnej reakcji na „kryzys” na kursie PLN, co utrudnia ożywienie gospodarcze (kanał transmisji kursu PLN). Rynek dość szybko przyjął iż otwiera to drogę do ewentualnych werbalnych interwencji w celu lekkiego osłabienia PLN – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ

Kurs franka do złotego rośnie ponad 0,6 proc.

Patrząc z kolei na niższy przedział czasowy – D1 widać, że notowania zareagowały pod koniec ubiegłego tygodnia na opór wynikający z wysokości biegunowości wcześniej wybitego układu 1:1 – 4,1850 zł. Poziom ten pozostaje kluczowym oporem w krótkim terminie, dziś niewiele już zabrakło do jego testu. Dopóki notowania znajdują się poniżej, możliwa jest kolejna fala spadkowa.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN na interwale dziennym

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here