Kurs franka do złotego CHF PLNPoniedziałek i wtorek nie należały do najlepszych w wykonaniu polskiego złotego. Polska waluta PLN traciła w ostatnich dwóch dniach zarówno do franka, dolara, euro, a także funta brytyjskiego. Niekorzystna tendencja może utrzymywać się podczas kolejnych sesji. Sprawdźmy jak jak przedstawia się aktualna sytuacja techniczna na kursie franka szwajcarskiego do polskiego złotego na dwóch interwałach czasowych – tygodniowym i dziennym.


Kurs franka kontynuuje zwyżkę

  • Kurs CHFPLN po 3,9230 w środę 13 listopada
  • CHFPLN coraz bliżej oporu przy 3,93 zł

Kurs franka do złotego CHFPLN rozpoczął tydzień do wzrostów. Przez ostatnie dwie sesje frank szwajcarski umocnił się blisko 1% w stosunku do PLN. Patrząc na interwał tygodniowy, kurs znajduje się więc w korekcie wzrostowej po odbiciu od kluczowego wsparcia przy poziomie 3,86 zł.  Strefa zaznaczona kolorem zielonym był już kilka razy opisywana przez nas w poprzednich analizach. Pomimo, że początkowe odbicie było bardzo słabe, po weekendzie kurs wystrzelił w górę. Do przetestowania kluczowego oporu pozostało już bardzo niewiele. Jeżeli poziom 3,93 zł zostałby wybity w górę, ruch może jeszcze bardziej przyspieszyć. Scenariusz zmieni się na spadkowy dopiero gdy kurs CHFPLN zejdzie z powrotem poniżej poziomu 3,86 zł.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał W1

Zobacz także: Kurs dolara NZD wystrzelił w górę po decyzji RBNZ ws. stóp procentowych

Jeśli zejdziemy na niższy interwał czasowy – dzienny, wszystko dzieje się zgodnie z wcześniejszymi oczekiwaniami, kurs zmierza w kierunku opór przy 3,93 zł. Technicznie kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 3,86 zł. Tak długo jak kurs pozostaje powyżej, bazowym scenariuszem są wzrosty w kierunku wspomnianego oporu przy 3,93 zł. Poziom ten wynika z poprzednich lokalnych minimów, oraz linii szyi układu podwójnego szczytu z interwału W1. Jego ewentualne pokonanie może doprowadzić do jeszcze silniejszych wzrostów.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał D1

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here