Kurs szwajcarskiego franka wobec kursu polskiego złotego podczas piątkowej sesji handlowej wykonał ruch ku górze, który znacznie odrobił większość ostatnich spadków. W tym momencie para oscyluje wokół ceny 3,82 PLN ponownie tworząc wyższy dołek. To z kolei oznacza, że potencjał dalszych wzrostów jest możliwy, a co za tym idzie – kolejnym celem dla pary może okazać się strefa 3,84 CHF. Warto w tym momencie obserwować wykres z perspektywy dziennego interwału czasowego.

Waluta Kurs Nazwa
CHF 3,8200 frank

Kurs franka powyżej poziomu 3,83305 PLN

Ostatnie sesje handlowe na parze CHF/PLN były pod znakiem odrabiana strat – co jest dosyć dobrze widoczne na interwale dziennym pary. Para w tym tygodniu obroniła poziom 3,79600 PLN i wykonując impuls wzrostowy broniący tych poziomów, wywindowała notowania pod strefę 3,82 PLN. To oznacza, że para po raz kolejny broni ważniejszych sekwencji – które tworzą co rusz wyższe dołki. Co prawda analizując nieco szerszy kontekst pary widać, iż para znajduje się w relatywnie rozległym paśmie konsolidacyjnym (poziomy 3,73 PLN – 3,85 PLN), jednak obecnie można powiedzieć o wewnętrznej tendencji wzrostowej.

Jeśli zatem obecne ruchy utrzymają się dokładnie jak to miało miejsce dotychczas – wówczas oczekiwać się będzie osiągnięcia podczas kolejnego tygodnia handlowego poziomów 3,84 PLN. To mogłoby oznaczać kolejny dwa grosze podejścia pod kolejną istotną strefę oporu. Najważniejszym jednak w obecnym układzie jest, aby ostatni dołek – właśnie ten z poziomów 3,79600 PLN został nienaruszony w obecnej strukturze. Wówczas dopiero można będzie mówić o dalszym potencjale wzrostowym. Dobrze byłoby również w obecnym układzie, aby kurs franka szwajcarskiego wobec polskiego złotego był wstanie wykonać jeszcze przed finalnym ruchem do góry – korektę, sięgającą maksymalnie poziomu 3,81900 PLN.

wykres Kurs franka CHFPLN 06.07.2019
Kurs franka CHFPLN 06.07.2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here