Oznaczenie waluty franka szwajcarskiego CHF z klockówKurs franka szwajcarskiego wobec dolara amerykańskiego podczas piątkowej sesji handlowej umacnia się – co widoczne jest szczególnie na interwale H1. Para USD/CHF dociera jednak wpierw w bliskie okolice targetu docelowego dla pozycji długich – poziomu 1,0240 USD. Czy to może w takim razie oznaczać finalne wkroczenie w strefę, a więc możliwość wygenerowania kontry z obozu niedźwiedzi? 

Finax

Zdawać by się mogło, że poziom to poziom – jednak w momencie drugiego już podejścia w jego bliskie okolice (poziomu docelowego) oraz tak nagła kontra drugiej strony sprawia, że założenia co do poziomu zostają zrewidowane. W tym momencie istnieje relatywnie duży potencjał na to, aby rynek właśnie z tych okolic wystosował mocniejsze zejścia w celu wykonania głębszej korekty ostatnich impulsów wzrostowych. Dlatego warto spojrzeć na wykres H1, aby dokładnie określić poziomy potencjalnego schematu, który może zostać w ciągu najbliższych sesji handlowych wykonany.

Kurs franka rośnie – para USD/CHF na wykresie H1

Z perspektywy interwału czasowego H1 widać, że standardowa średnia krocząca (sma88) zostaje po raz pierwszy od dłuższego czasu przekroczona. Dodając do tego fakt, jakim jest zaakceptowanie poprzedniego impulsu wzrostowego, jako ruch wkraczający w strefę docelową dla pozycji krótkich – wówczas wyłania się obraz potencjału rynku wskazującego na to, że potencjał na rozpoczęcie z tego miejsca spadków jest relatywnie duży. Zakładając taki scenariusz – wówczas poziomem, który powinien zostać osiągnięty w pierwszym ruchu powinien być poziom 1.0168 dla pary USD/CHF z którego następnie powinna odbyć się niewielka korekta. Następnie, po korekcie pozycje typu short powinny został założone z celem 1.00950. Schemat powyższy został opisany na załączonym wykresie – obejmując układ korekty oraz strefy docelowej dla pozycji krótkich.

wykres Kurs franka USDCHF 26 kwietnia 2019
Kurs franka USDCHF 26 kwietnia 2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here