Kurs franka do złotego pozostaje w ruchu bocznym CHFPLN po 3,92 złPodczas wczorajszej sesji mogliśmy obserwować podwyższoną zmienność na parach z polskim złotym. Przed południem PLN dynamicznie umocnił się do głównych walut, pomimo sporej dynamiki, ruch nie trwał długo. Kurs franka osunął się o 4 grosze w minutę, po czym dynamicznie wrócił do poprzedniego poziomu. Prawdopodobnie mieliśmy do czynienia z chwilowym flash crashem na polskiej walucie. Zobaczmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.


Kurs franka do złotego w konsolidacji

Pomimo sporej dziennej zmienność we wtorek, sytuacja techniczna na interwale tygodniowym nie uległa zmianie. Patrząc na wykres właściwie nie widać, aby wczorajszy ruch był ponad przeciętnym, obecna świeca W1 przypomina swoim kształtem poprzednie. CHFPLN pozostaje więc w dość wąskim przedziale wahań. Opór znajduje się przy 3,93 zł, z kolei ważne wsparcie wypada dopiero przy 3,86 zł. Niemniej wciąż należy pamiętać, że górne ograniczenie konsolidacji staje się coraz słabsze z każdym kolejnym testem. Jednak na razie nie widać przewagi popytu czy podaży, kurs pozostaje w ruchu bocznym.

Wykres CHFPLN
CHFPLN wciąż bez kierunku na interwale tygodniowym

Zobacz także:  Czy USA wyłamią się z porozumienia handlowego? Mieszana sesja na Wall Street

Patrząc na niższy interwał czasowy – D1, widać że wczoraj zmienność była wyraźnie podwyższona. Niemniej pomimo dużych ruchów sytuacja nie uległą zmianie, obowiązują poziomy wyznaczone w poprzedniej analizie. Strefa oporowa przy poziomie 3,93 zł pozostaje jest obecnie kluczowa. Trzeba tutaj przypomnieć, że każdy kolejny atak zwiększa prawdopodobieństwo wybicia górą, niemniej na razie każda próba kończyła się klęską. Dopiero gdy strefa zaznaczona na fioletowo zostanie zanegowana, będzie można mówić o ruchu w kierunku okrągłego poziomu 4 złotych. Jednak w przeciwnym razie, kontynuacja spadków może doprowadzić do testu okolic 3,8850, gdzie zarówno wczoraj, jak i wcześniej obserwowaliśmy reakcje popytowe. W przypadku gdyby spadki były silniejsze, kolejnym kluczowym wsparciem będzie strefa przy 3,8600.Na razie jednak to scenariusz konsolidacyjny pozostaje bazowym.

Wykres CHFPLN
CHFPLN pozostaje w konsolidacji pomimo sporej zmienności, we wtorek, interwał D1

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here