Kurs franka dolara euro i funta do złotegoW czwartek kurs franka szwajcarskiego w ujęciu do złotego znalazł się pierwszy raz od dłuższego czasu powyżej poziomu 3 złotych i 93 groszy. Dziś, w piątek zamyka się świeca tygodniowa, dlatego też w przypadku utrzymania się na na obecnych, bądź wyższych poziomach będziemy mieli do czynienia z wybiciem z “męczącej” konsolidacji. Zobaczmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas piątkowej sesji 17 stycznia. 


Kurs franka do złotego z popytową świecą W1

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego znajdował się w ostatnim czasie w wąskim zakresie konsolidacji. To w jaki sposób zamknie się dzisiejsza sesja i świeca tygodniowa może zdecydować o wybiciu w górę. Na razie wszystko wskazuje na to, że kupujący zdołają utrzymać cenę powyżej strefy zaznaczonej kolorem fioletowym. Zamknięcie na obecnym poziomie, bądź wyżej powinno otworzyć drogę do większych wzrostów. Wtedy też jako najbliższy ważny opór należy traktować okrągły poziom 4 zł. Można więc powiedzieć, że “wreszcie” rynek będzie miał szansę na zmianę sentymentu i większy ruch trendowy.

Wykres CHFPLN
Kurs CHFPLN wybija górą powyżej 3,93z zł, interwał W1

Zobacz także: Kurs funta GBPUSD wkrótce po 1,32 USD?

Schodząc do niższej ramy czasowej – D1, widać wyraźną przewagę rynkowych byków. Wczorajsza sesja zakończyła się mieszanie, niemniej dziś od początku dnia przeważają kupujący. Istnieje więc szansa na wybicie górą z wąskiej konsolidacji. W przypadku takiego scenariusza strefa przy 3,93 zł stanie się zgodnie z zasadą biegunowości – wsparciem.

Wykres CHFPLN
Kurs franka do złotego wybija górą ważny opór, interwał D1

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here