kurs franka szwajcarskiegoNa początku dzisiejszej sesji widać kontynuację wzrostów na prze walutowej CHFPLN. Pretekstem do wzrostów na franku szwajcarskim może być wyraźne cofnięcie na rynku akcji, które jest spowodowane rozprzestrzeniającym się w Chinach Koronawirusem, który jest groźny dla ludzi. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas poniedziałkowej sesji 20 stycznia. 


Kurs franka do złotego kontynuuje ruch w górę

Patrząc na tygodniowy interwał czasowy, kurs CHFPLN znajduje się pod wpływem ogromnej formacji popytowej. Ostatnia świeca W1 zakończyła się wyraźnym białym korpusem z dolnym cieniem, co świadczy od wymowie pro wzrostowej. Na początku nowego tygodnia ruch w kierunku północnym jest kontynuowany. Jeśli sentyment nie ulegnie zmianie, możliwe są nawet wzrosty w kierunku okrągłego poziomu 4 złotych. Z kolei wsparciem pozostaje wybita strefa przy 3,93 zł. Biorąc pod uwagę korektę na rynku akcji, inwestorzy mogą kierować kapitał do bezpieczniejszych aktywów, w tym franka szwajcarskiego, co może s kolei wspierać wzrosty na CHFPLN.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał W1

Zobacz także: Kurs euro do dolara EURUSD ponownie przy 1,1100

Jeśli zejdziemy na niższy interwał czasowy – D1, utrzymuje się scenariusz z poprzedniej analizy. Piątkowa świeca zakończyła się wyraźnie powyżej strefy oporowej przy 3,93 zł i tendencja wzrostowa powinna zostać utrzymana. Wczoraj zmienność była niewielka, niemniej dziś od rana obserwujemy dalsze wzrosty na CHF. Obszar zaznaczony na fioletowo powinien być traktowany jako wsparcie. Dopóki kurs znajduje się powyżej, obowiązuje scenariusz wzrostowy z celem nawet na okrągły poziom 4,00 zł. Żeby myśleć o spadkach notowania musiałby wrócić poniżej 3,93 zł. Niewykluczony jest też retest, czyli przetestowanie strefy od góry i dopiero wygenerowanie impulsu wzrostowego.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał D1

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here