Kurs franka do złotego CHFPLN zbliża się do bariery 4 złPiątkowa sesja nie jest najlepsza dla polskiego złotego. PLN traci w stosunku do głównych walut takich jak frank, funt, euro czy dolar. Jeśli chodzi o notowania franka szwajcarskiego, te po wybiciu z konsolidacji zaczynają coraz śmielej rosnąć. Kurs powoli zbliża się do psychologicznej bariery przy okrągłym poziomie 4 złotych. Dziś za jednego franka szwajcarskiego trzeba zapłacić 3,9727 zł. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas piątkowej sesji 24 stycznia. 


Kurs franka do złotego  na dobrej drodze do poziomu 4 złotych

Patrząc na tygodniowy interwał czasowy, kontynuowane są wzrosty przy wyznaczeniu ostatniej popytowej świecy W1. Wszystko wskazuje więc na to, że wybicie z ostatniej konsolidacji zostało potwierdzone (na interwale D1 wszystko wskazywało na to już od dłuższego czasu). Aktualnie inwestorzy powinni zwracać uwagę na opór przy okrągłym poziomie 4 złotych. Jeżeli z jakichś powodów dosżłoby do korekty, to poziom 3,93 zł należy traktować jako najbliższe ważne wsparcie.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał W1

Zobacz także: Kurs euro kosztuje ponad 4,25 zł na Forex. EURPLN umacnia się po posiedzeniu EBC

Schodząc na niższy interwał czasowy – D1, kurs franka realizuje scenariusz, o którym pisaliśmy w poprzednich analizach. Po pierwszym wybiciu strefy oporowej przy 3,93 zł, doszło do retestu, a następnie rynek ruszył mocno w górę. Sytuacja w dalszym ciągu jest korzystna dla strony popytowej, aktualnie tendencja jest wzrostowa, co może prowadzić do testu okrągłego poziomu 4 złotych. Jeśli zostałby on pokonany, droga w kierunku 4,0450 zł zostanie otwarta. Wsparciem pozostają okolice 3,93 zl.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał D1

Zobacz także: Koronawirus może uderzyć w cenę ropy – Goldman Sachs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here