Kurs franka szwajcarskiego CHFPLN odbija od maksimów z 2019 rokuPodczas dzisiejszej sesji poznaliśmy dane o inflacji i PKB z Polski. Te okazały się lepsze od oczekiwań, co wspiera polskiego złotego. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas piątkowej sesji 14 lutego. 


Kurs franka do złotego (CHFPLN) wraca poniżej 4 złotych

Zmienność w tym tygodniu jest wyraźnie niższa niż jeszcze przed poprzednim weekendem. Po spadkowym zamknięciu poprzedniej świecy W1, sprzedający nie odpuszczają, kurs CHFPLN wrócił poniżej okrągłego poziomu 4 złotych, co potwierdza chęć wykonania większej korekty spadkowej po ostatnich silnych wzrostach. Jeżeli obecny sentyment się utrzyma, istnieje nawet szansa na ruch w kierunku strefy wsparcia przy 3,93 zł, która wcześniej stanowiła kluczowy opór.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał W

Zobacz także: Kurs euro i dolara przed ważnymi danymi z USA i strefy euro

Schodząc na niższy interwał czasowy – D1, mimo dobrego rozpoczęcia wczorajszej sesji, frank szwajcarski nie zdołał utrzymać się powyżej bariery przy okrągłym poziomie 4 złotych, który ponownie zadziałał jako kluczowy opór. Dopóki notowania znajdują się poniżej, istnieje szansa na ruch w kierunku dolnego ograniczenia układu Overbalance, gdzie 5 lutego pojawiła się reakcja popytowa. Z drugiej strony, gdyby rynek zdołał “w końcu” przebić się powyżej wspomnianej bariery 4 zł, wzrosty mogą przyspieszyć.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał D1

Zobacz także: Euro nie było tak słabe od 2017. EUR/USD traci przez obawy dotyczące gospodarki strefy euro

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here