Kurs franka szwajcarskiego CHFPLN odbija od maksimów z 2019 rokuOd kilku dni polski złoty znajduje się pod wyraźną presją sprzedających. Na szczególną uwagę zasługuje para walutowa CHFPLN, gdzie po przełamaniu bariery 4 złotych, ruch w górę wyraźnie przyspieszył. Notowania znalazły się dziś na najwyższych poziomach w tym roku, i niewykluczone jest wybicie maksimów z roku ubiegłego. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas czwartkowej sesji 19 lutego. 


Kurs franka do złotego najwyżej w tym roku!

Od początku tygodnia PLN wyraźnie traci nie tylko do franka, ale także do innych głównych walut czyli euro, dolara, i funta. Patrząc na interwał tygodniowy, rynek nie tylko wyszedł na poziomy maksymalne sprzed weekendu, ale także znalazł się najwyżej w tym roku! Niestety sytuacja nie wygląda dobrze dla polskiej wlauty. Aktualnie niewykluczony jest dalszy ruch w kierunku północnym, a nawet wybicie szczytów z ubiegłego roku, do których brakuje już bardzo niewiele.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał W1

Zobacz także: Kolejna astronomiczna sesja na Tesli Elona Muska, akcje blisko 10% w górę!

Przechodząc na niższy interwał czasowy – D1, widać że w ubiegłym tygodniu każdy kolejny test okrągłego poziomu 4 zł prowadził do reakcji podażowej. Jednak po weekendzie polski złoty pokazał swą słabość przez co na CHFPLN doszło do dynamicznego wybicia bariery 4 złotych. Aktualnie kurs franka znajduje się na najwyższym poziomie w tym roku i właściwie już atakuje maksima z 2019 roku przy przy okrągłym poziomie 4,04 zł. Strefa zaznaczona na fioletowo m z pewnością będzie stanowiła zaporę podażową, niemniej trzeba pamiętać, że w przypadku jej pokonania, ruch w górę może przybrać na sile. W przypadku gdyby doszło do cofnięcie, najbliższe wsparcie powinien stanowić wspomniany okrągły poziom 4 zł.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał D1

Zobacz także: Kurs euro do dolara odbija po wczorajszym FOMC

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here