Kurs franka do złotego (CHF/PLN) wybije z kanału wzrostowego? Środa 19 sierpniaWczorajsza sesja przyniosła umocnienie polskiego złotego. Nasza krajowa waluta umocniła się w ujęciu do franka, dolara i euro. Patrząc na kurs CHF/PLN, notowania docierają do kluczowego wsparcia. Czy dojdzie do wybicia dołem? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN wybije dołem?

Patrząc na notowania CHF/PLN w ujęciu W1, widać że kurs porusza się w ostatnim czasie w konsolidacji. Ruch boczny był kontynuowany poniedziałek, jednak wczoraj zwiększyło się zaangażowanie sprzedających, przez co obserwujemy kolejny atak wsparcia przy 4,0530 zł.

Patrząc z kolei na szerokie ujęcie, kluczowa pozostaje wspomniana strefa oraz linia trendu wzrostowego, która dotąd stanowiła kluczowe wsparcie. Linia została już pokonana, a jeżeli dojdzie również do wybicia horyzontalnej strefy, spadki mogą przybrać na sile.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

 – Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi podtrzymanie słabego dolara, co podbija wyceny walut CEE/EM. Złoty kwotowany jest następująco: 4,3719 PLN za euro, 3,6623 PLN względem dolara, 4,0534 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 4,8510 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,375% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Nasdaq z nowym rekordem, DAX broni wsparcia przy 12 800 pkt

Kurs franka atakuje wsparcie

Spoglądając z kolei na interwał D1 można zauważyć, że od kilku sesji kurs ma ogromny problem z określeniem kierunku. Niemniej wczorajszy dzień zakończył się podażowo, a kurs dotarł ponownie do ważnego wsparcia.Strefa przy 4,0530 zł pozostaje kluczowa, jeżeli zostanie ona wybita, ruch w dół może przyspieszyć.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here