Kurs franka do złotego (CHF/PLN) wraca do wzrostów? Poniedziałek 24 sierpnia
Kurs franka szwajcarskiego

Poniedziałkowa sesja prawdopodobnie nie przyniesie większej zmienności na parach z polskim złotym. Dziś nie poznamy ważniejszych danych makro, które mogłyby w znaczący sposób przełożyć się na zachowanie głównych kursów walutowych. O poranku PLN kontynuuje sentyment z ubiegłego tygodnia i traci do franka, euro, dolara i funta. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN w lokalnej konsolidacji

Patrząc na notowania CHF/PLN w ujęciu W1, kurs odbił w ubiegłym tygodniu od ważnego wsparcia przy 4,0530 zł, przez co kontynuacja wzrostów w najbliższych dniach jest możliwa.

Patrząc na szerokie ujęcie, kurs odbił się także od linii trendu, która dotąd stanowiła kluczowe wsparcie.Z kolei przy wspomnianym poziomie 4,0530 zł znajduje się kluczowa horyzontalna strefa popytowa, dlatego tak długo jak notowania znajdują się powyżej, bardziej prawdopodobne wydają się wzrosty i kontynuacja długoterminowego trendu.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

 – Początek nowego tygodnia nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie eurodolara oraz PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4092 PLN za euro, 3,7374 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0934 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8887 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,314% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs euro do dolara przy 1,18 USD, co dalej z EUR/USD?

Kurs franka z sygnałem zakupowym?

Spoglądając z kolei na interwał D1, można zauważyć, że mamy do czynienia z wyraźnym odbiciem od poziomu 4,0530 zł., który pozostaje kluczową podporą popytową. Jeżeli dodatków dojdzie do wybicia poziomu 4,1135, można będzie mówić o formacji podwójnego dna i sygnale zakupowym.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here