Kurs franka do złotego (CHF/PLN) w ruchu bocznym przy poziomie 4,0850 zł we wtorek 18 sierpniaPoniedziałkowa sesja nie przyniosła większej zmienności na parach z polskim złotym. Podobny sentyment utrzymywał się również cały ubiegły tydzień, gdzie ruchy na parach z PLN były ograniczone. Kurs franka szwajcarskiego od dłuższego czasu porusza się w wąskiej konsolidacji, a końca ruchu bocznego na razie nie widać. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN w lokalnej konsolidacji

Patrząc na notowania CHF/PLN w ujęciu W1, widać że kurs cały ubiegły tydzień poruszał się w konsolidacji, a ruch boczny jest kontynuowany również po weekendzie. Jak na razie nic nie wskazuje na wybicie.

Patrząc z kolei na szerokie ujęcie, kurs odbił się od linii trendu, która dotąd stanowiła kluczowe wsparcie. Ponadto w rejonach 4,0530 zł znajduje się kluczowa horyzontalna strefa popytowa, dlatego tak długo jak notowania znajdują się powyżej, bardziej prawdopodobne wydają się wzrosty.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

 – Zgodnie z informacjami podanymi przez CTFC rynek pozostaje spozycjonowany na krótko na dolarze, co podtrzymuje okolice 1,18 na EUR/USD. W tym środowisku trudno o większe ruchy na PLN. USDPLN oscyluje blisko wsparcia na 3,70 PLN – komentował wczoraj po południu Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Metale szlachetne mocno w górę, cena złota wróci powyżej 2000$?

Kurs franka pozostaje w konsolidacji

Spoglądając z kolei na interwał D1 można zauważyć, że od kilku sesji kurs ma ogromny problem z określeniem kierunku. Kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 4,0530 zł. Aktualnie wyznaczenie celu, w którym będzie podążała cena jest więc ciężkim zadaniem, najlepiej poczekać na wybicie z lokalnej konsolidacji.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here