Kurs franka do złotego (CHF/PLN) w konsolidacji przy poziomie 4,0890 zł w piątek 14 sierpniaKoniec tygodnia nie przynosi większej zmienności na parach z polskim złotym. Kurs franka szwajcarskiego od kilku dni porusza się w wąskiej konsolidacji, a końca ruchu bocznego na razie nie widać. Sprawdźmy jak wygląda kalendarz gospodarczy oraz aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN w lokalnej konsolidacji

Patrząc na notowania CHF/PLN w ujęciu W1, widać że kurs cały tydzień porusza się w konsolidacji. Niemniej patrząc z szerokiej perspektywy czasowej kurs odbił się w ostatnim czasie od linii trendu, która dotąd stanowiła kluczowe wsparcie.  Ponadto w rejonach 4,0530 zł znajduje się kluczowa horyzontalna strefa popytowa, dlatego tak długo jak notowania znajdują się powyżej, bardziej prawdopodobne wydają się wzrosty.

Wykres CHFPLN
CHF/PLN interwał W1

 – Piątkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie zarówno PLN jak i eurodolara. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3985 PLN za euro, 4,0861 PLN względem franka szwajcarskiego, 3,7226 PLN wobec dolara oraz 4,8569 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,303% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Jak zareaguje kurs dolara na dane o sprzedaży detalicznej z USA?

Bez kierunku na interwale D1

Patrząc z kolei na interwał D1 widać, że od kilku sesji kurs ma ogromny problem z określeniem kierunku. Kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 4,0530 zł. Aktualnie określenie kierunku jest więc ciężkim zadaniem, najlepiej poczekać na wybicie z lokalnej konsolidacji.

Wykres CHFPLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here