Kurs franka do złotego (CHF/PLN) w konsolidacji przy poziomie 4,0810 zł w poniedziałek 17 sierpniaPoczątek tygodnia nie przynosi wzrostu zmienności na parach z polskim złotym. Cały ubiegły tydzień ruchy na parach z PLN były ograniczone, a podobny sentyment obserwujemy również po weekendzie. Kurs franka szwajcarskiego od dłuższego czasu porusza się w wąskiej konsolidacji, a końca ruchu bocznego na razie nie widać. Sprawdźmy jak wygląda kalendarz gospodarczy oraz aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN w lokalnej konsolidacji

Patrząc na notowania CHF/PLN w ujęciu W1, widać że kurs cały ubiegły tydzień poruszał się w konsolidacji  i jak na razie nic nie wskazuje na wybicie. Z kolei patrząc z szerokiej perspektywy czasowej kurs odbił się od linii trendu, która dotąd stanowiła kluczowe wsparcie. Ponadto w rejonach 4,0530 zł znajduje się kluczowa horyzontalna strefa popytowa, dlatego tak długo jak notowania znajdują się powyżej, bardziej prawdopodobne wydają się wzrosty.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

 – Początek nowego tygodnia handlu na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian zarówno na poziomie eurodolara jak i wyceny PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,3983 PLN za euro, 3,7098 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,0762 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 4,8523 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,297% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Kiedy S&P500 zaatakuje historyczne szczyty?

Ciąg dalszy konsolidacji na interwale D1

Spoglądając z kolei na interwał D1 widać, że od kilku sesji kurs ma ogromny problem z określeniem kierunku. Kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 4,0530 zł. Aktualnie określenie kierunku jest więc ciężkim zadaniem, najlepiej poczekać na wybicie z lokalnej konsolidacji.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDolar słabnie – EUR/USD rozpoczyna 9 tydzień wzrostów
Następny artykułKurs dolara (USD) odrobił większość wcześniejszych strat
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here