Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,31 zł w poniedziałek 2 listopada
Kurs franka szwajcarskiego

W ostatnich tygodniach możemy obserwować wyraźną słabość polskiego złotego. Niestety złotówka należy do walut rynków wschodzących, które niezbyt dobrze radzą sobie w obecnej sytuacji pandemicznej. W poniedziałek o poranku PLN traci do euro, dolara, i franka, jednak nieznacznie odrabia straty względem funta. Co dalej z PLN? W dzisiejszej analizie przyjrzymy się wykresowi CHF/PLN. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN rozpoczyna tydzień od wzrostów

Na kursie franka do złotego utrzymuje się sentyment wzrostowy. Patrząc na wykres W1, scenariuszem bazowym jest dalszy ruch na wyższe poziomy. W ubiegłym tygodniu notowania dotarły już w rejony marcowych szczytów przy 4,34 zł, jednak na razie nie widać jakichkolwiek oznak słabości franka, przez co może dojść do wybicia górą.

Forex Club

Jeżeli dojdzie do ustanowienia nowych maksimów, nieco powyżej szczytów z marca znajdują się historyczne rekordy, które zostały ustanowione w związku z uwolnieniem kursu EUR/CHF w 2015 roku. Kluczowym wsparciem pozostaje wybita wcześniej strefa przy 4,21 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

Zobacz także: Kurs funta pod kreską, Wielka Brytania zaostrza lockdown

– Na rynku polskiego złotego nieustannie mocno odbija się rozwój wydarzeń na globalnym rynku. W ostatnich dniach dolar wyraźnie się umocnił, odbijając się od okolic tegorocznych minimów, To z kolei przełożyło się na kurs eurodolara, który dynamicznie spadał. Analogie były dostrzegalne na parach ze złotym, przy czym warto pamiętać, że PLN znalazł się pod presją podaży jako waluta EM, bardziej narażona na spadek wartości wynikający z rosnącej awersji inwestorów do ryzyka – komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

Kurs franka na plusie w poniedziałek 

Schodząc na interwał D1, widać, że notowania CHF/PLN wybijają bez większego problemu kolejne opory. Przed weekendem kurs wyhamował na wysokości współczynnika 88,6%, jednak tendencja wzrostowa wydaje się nie zachwiana. Bazowym scenariuszem jest więc ruch na wyższe poziomy.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here