Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,2830 zł w środę 28 października
Kurs franka szwajcarskiego

Po weekendzie obserwujemy dalszą słabość polskiego złotego. Sytuację tą należy tłumaczyć dalszym rozwojem pandemii koronawirusa, wczoraj w Polsce padł nowy rekord w liczbie odnotowanych przypadków. Złotówka osłabiła się we wtorek do euro, dolara, funta i franka. Co dalej z PLN? W dzisiejszej analizie przyjrzymy się wykresowi CHF/PLN. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Forex Club

Kurs franka CHF/PLN w trendzie wzrostowym

W ostatnich dniach na kursie franka do złotego utrzymuje się sentyment wzrostowy. Właściwie to notowania rosną już trzeci tydzień z rzędu. Patrząc na wykres W1, scenariuszem bazowym jest ruch na wyższe poziomy. W tej chwili najbliższy opór znajduje się dopiero przy 4,33 zł.

Jeśli sentyment nie ulegnie zmianie, możliwe są nawet wzrosty w kierunku marcowych szczytów. Nieco powyżej nich znajdują się z kolei historyczne maksima, które zostały ustanowione w związku z uwolnieniem kursu EUR/CHF w 2015 roku. Kluczowym wsparciem pozostaje wybita wcześniej strefa przy 4,21 zł.

wykres srebra
CHF/PLN interwał W1

– Ostatnie godziny obrotu na rynkach finansowych przyniosły dalsze podbicie awersji wśród inwestorów. Kolejne obostrzenia „COVIDowe” we Francji i rekordy zakażeń w Europie, USA czy Polsce podbijają defensywne nastawienie wśród uczestników rynku -komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Dodatkowo wczoraj na rynku pojawiły się informacje, iż pomimo miękkiego terminu dla dystrybucji szczepionki – 1Q21 to do końca 2021r nie uda się najpewniej jej rozprowadzić wśród wszystkich krajów UE. EUR/PLN pozostaje jednak pod 4,60 PLN, który wydaje się być kluczowym oporem oddzielającym nas od ewentualnej, kolejnej fali deprecjacji – dodaje analityk.

Zobacz także: DAX traci kolejny dzień z rzędu. Koronawirus pogrąży rynek akcji?

Kurs franka na plusie w środę

Schodząc na interwał D1, notowania CHF/PLN mają szansę na wybicie z lokalnej konsolidacji. Niemniej dopóki kurs znajduje się powyżej strefy oporowej wynikającej z mierzenia 61,8%, bazowym scenariuszem jest ruch na wyższe poziomy.

Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej należy więc oczekiwać kontynuacji trendu wzrostowego. Najbliższe opory wynikają z mierzeń Fibo 78,6% i 88,6%.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here