Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,2350 zł w czwartek 29 października
Kurs franka szwajcarskiego

W ostatnich dniach obserwujemy wyraźną słabość polskiego złotego. Sytuację oczywiście należy tłumaczyć dalszym, dynamicznym rozwojem pandemii koronawirusa. W Europie lawinowo przybywa chorych, a wczoraj w Polsce ponownie padł nowy rekord w liczbie odnotowanych przypadków zarażeń COVID-19. Złotówka również i dziś traci do euro, dolara, funta i franka. Co dalej z PLN? W dzisiejszej analizie przyjrzymy się wykresowi CHF/PLN. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Forex Club

Kurs franka CHF/PLN zbliża się coraz śmielej do historycznych szczytów

O pewnego czasu na kursie franka do złotego utrzymuje się sentyment wzrostowy. Spoglądając na wykres W1, scenariuszem bazowym jest dalszy ruch na wyższe poziomy. W tej chwili notowania znajdują się na wysokości marcowych szczytów przy 4,34 zł, jednak nie widać jakichkolwiek oznak słabości franka, przez co mogą zostać one pokonane.

Jeżeli dojdzie do ich wybicia, nieco powyżej znajdują się historyczne maksima, które zostały ustanowione w związku z uwolnieniem kursu EUR/CHF w 2015 roku. Kluczowym wsparciem pozostaje wybita wcześniej strefa przy 4,21 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

Zobacz także: Czy to już panika? Metale szlachetne i indeksy mocno w dół!

– Czwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi pewne uspokojenie nastrojów. Eurodolar podbił do 1,1750 USD, przecena PLN wyhamowała. Powodem jest najpewniej odbicie azjatyckich indeksów. Złoty kwotowany jest następująco: 4,6265 PLN za euro, 3,9369 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,3189 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1122 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,153% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs franka na plusie w środę

Schodząc na interwał D1, notowania CHF/PLN wybijają bez większego problemu kolejne opory. Aktualnie kurs znajduje się powyżej strefy oporowej wynikającej z mierzenia 78,6%, i kieruje się w stronę współczynnika 88,6%. Bazowym scenariuszem jest ruch na wyższe poziomy.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here