Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,2725 zł we wtorek 20 października
Kurs franka szwajcarskiego

W poniedziałek, jak i wtorek na polskim złotym utrzymują się słabe nastroje, co ma związek z wciąż poważną sytuacją pandemiczną w naszym kraju. Złotówka traci do euro, dolara, funta i franka. Co dalej ze złotówką? W dzisiejszej analizie przyjrzymy się wykresowi CHF/PLN. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN coraz droższy

Już od ubiegłego tygodnia możemy obserwować solidne wzrosty na kursie franka do złotego. Patrząc na wykres W1, notowania pokonały kluczową barierę oporową przy 4,21 zł, przez co droga do dalszych wzrostów została otwarta.

Jeśli sentyment nie ulegnie zmianie, niewykluczony jest nawet ruch w kierunku marcowych szczytów. Nieco powyżej nich znajdują się z kolei historyczne maksima, które zostały ustanowione w związku z uwolnieniem kursu EUR/CHF w 2015 roku. Kluczowym wsparciem pozostaje wspomniana wybita strefa przy 4,21 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Początek tygodnia na rynku PLN przyniósł podtrzymanie presji na złotego wraz z kolejnymi wskazaniami dot. zakażeń COVID19 w Polsce. Ponadto Minister Zdrowia poda informacje, że przy tym tempie rozwoju pandemii w przyszły tydzień możemy wejść z liczbą 15-20k dziennie. Pojawiły się rozwiązania w postaci otwierania nowych, tymczasowych szpitali. Europa (wczoraj 150k zakażeń) zmaga się z COVID19, co podbija ryzyko bardziej dotkliwych obostrzeń – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Słaby początek tygodnia na rynku akcji, indeksy giełdowe wracając do spadków

Kurs franka na plusie we wtorek

Przechodząc z kolei na interwał D1, widać że notowania CHF/PLN zakończyły wczorajszą sesję na solidnym plusie, powyżej strefy oporowej wynikającej z mierzenia 61,8%, a dziś ruch w górę jest kontynuowany. Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej należy więc oczekiwać kontynuacji trendu wzrostowego. Kolejne, najbliższe opory wynikają z mierzeń Fibo 78,6% i 88,6%.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here