Naga MarketsKurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,2662 zł we wtorek 27 października
Kurs franka szwajcarskiego

Początek nowego tygodnia handlowego przyniósł dalszą słabość polskiego złotego, co ma związek z wciąż poważną sytuacją pandemiczną w naszym kraju. Wczoraj złotówka osłabiła się do euro, dolara, funta i franka. Co dalej ze złotówką? W dzisiejszej analizie przyjrzymy się wykresowi CHF/PLN. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN coraz droższy

W ostatnim czasie na kursie franka do złotego utrzymuje się sentyment wzrostowy. Patrząc na wykres W1, notowania pokonały kluczową barierę oporową przy 4,21 zł, przez co scenariuszem bazowym jest ruch na wyższe poziomy.

Jeśli sentyment nie ulegnie zmianie, możliwe są nawet wzrosty w kierunku marcowych szczytów. Nieco powyżej nich znajdują się z kolei historyczne maksima, które zostały ustanowione w związku z uwolnieniem kursu EUR/CHF w 2015 roku. Kluczowym wsparciem pozostaje wspomniana wybita strefa przy 4,21 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi relatywnie stabilnego PLN przy odbiciu na eurodolarze. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5791 PLN za euro, 3,8698 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2648 PLN w relacji do franka szwajcarskiego oraz 5,0424 PLN względem funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,206% w przypadku obligacji 10-letnich. – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Czas na drugą falę spadków na rynku akcji?

Kurs franka na plusie we wtorek

Przechodząc z kolei na interwał D1, notowania CHF/PLN utknęły w lokalnej konsolidacji. Niemniej dopóki kurs znajduje się powyżej strefy oporowej wynikającej z mierzenia 61,8%, bazowym scenariuszem jest ruch na wyższe poziomy. Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej należy więc oczekiwać kontynuacji trendu wzrostowego. Kolejne, najbliższe opory wynikają z mierzeń Fibo 78,6% i 88,6%.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBoomBit [BBT], XTB S.A. [XTB] – Gorące spółki dnia
Następny artykułGPW: Przegląd informacji ze spółek, 27 października 2020 r.
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here