Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,2620 zł w czwartek 22 października
Kurs franka szwajcarskiego

Podczas wczorajszej sesji polski złoty osłabił się do głównych walut. W środę złotówka przeceniła się do euro, franka, funt i nieznacznie umocniła do dolara. Natomiast dziś o poranku możemy obserwować kiepskie nastroje, PLN zniżkuje do EUR,USD, CHF i GBP. Co dalej ze złotówką? W dzisiejszej analizie przyjrzymy się wykresowi CHF/PLN. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN pozostaje w trendzie wzrostowym

Przed weekendem  mogliśmy obserwować silne wzrosty na kursie franka do złotego. Sentyment wzrostowy utrzymuje się również w nowym tygodniu. Patrząc na wykres W1, notowania pokonały kluczową barierę oporową przy 4,20 zł, przez co droga do dalszych wzrostów została otwarta. W średnim terminie wciąż możemy mówić o wyraźnym trendzie wzrostowym.

Jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie, niewykluczony jest nawet ruch w kierunku marcowych szczytów. Nieco powyżej nich znajdują się z kolei historyczne maksima, które zostały ustanowione w związku z uwolnieniem kursu EUR/CHF w 2015 roku. Kluczowym wsparciem pozostaje wspomniana wybita strefa przy 4,20 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Poranny, czwartkowy handel na rynku FX przynosi wyhamowanie wzrostu eurodolara oraz próbę stabilizacji na PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5764 PLN za euro, 3,8644 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,2618 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,0751 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,266% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Niemiecki indeks giełdowy DAX z formacją odwrócenia, poziom 12340 pkt w zasięgu?

Kurs franka broni wsparcia przy 4,25 zł

Przechodząc z kolei na interwał D1, widać że notowania CHF/PLN zakończyły wczorajszą sesję mieszanie. Trend cały czas jest wzrostowy, jednak korekta spadkowa może mieć miejsc. W przypadku cofnięcia poniżej poziomu 4,2500 zł spadki mogą przyspieszyć, wtedy też powinniśmy zobaczyć zejście w kierunku 4,21 zł, gdzie znajduje się najbliższe ważne wsparcie. Jeśli jednak dojdzie do zanegowania wtorkowej spadkowej świecy, kolejne opory wynikają z mierzeń Fibo 78,6% i 88,6%.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRopa naftowa: zapasy ropy w Stanach Zjednoczonych spadły o milion baryłek
Następny artykułKurs funta (GBP/USD) wzrósł aż o 1,7%!
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here