Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,2603 zł we wtorek 3 listopada
Kurs franka szwajcarskiego

We wtorek możemy obserwować odbicie na parach z polskim złotym. Złotówka umacnia się dziś do euro, franka, funta i dolara. Para walutowa CHF/PPLN znajduje się dziś 0,8% na minusie. Co dalej z PLN? W dzisiejszej analizie przyjrzymy się wykresowi CHF/PLN. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN niweluje ostatnie wzrosty

W tym tygodniu na kursie franka do złotego widzimy zwrot akcji, notowania CHF/PLN wyraźnie tracą po weekendzie. Co prawda patrząc na wykres W1, główny trend pozostaje wzrostowy, jednak korekta spadkowa może się pogłębić.

Jeżeli dojdzie do dalszej przeceny, kluczowym wsparciem pozostaje wybita wcześniej strefa przy 4,21 zł. Pojawienie się tutaj kupujących może doprowadzić do wygenerowania kolejnej fali wzrostowej.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

Zobacz także: Odbicie na rynku akcji i niższe stopy procentowe w Australii

– Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi lekkie odbicie na eurodolarze oraz wyraźniejszą korektę wzrostową na PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5954 PLN za euro, 3,9435 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,2910 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,1101 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,181% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs franka pod kreską

Schodząc na interwał D1, widać notowania CHF/PLN odbiły się od strefy oporowej przy 4,3430 zł, po czym rozpoczęła się korekta spadkowa. Pomimo, że główna tendencja jest wzrostowa istnieje szansa na pogłębienie spadków. Najbliższe wsparcie znajduje się przy 4,2250 zł, gdzie wypada dolne ograniczenie układu 1:1.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here