Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,260 zł w piątek 25 września
Kurs franka szwajcarskiego

W ostatnich kilku dniach możemy obserwować podwyższoną zmienność na polskim złotym. Niestety pomimo dużych ruchów, są one niekorzystne dla naszej waluty, w piątek o poranku złotówka także traci do euro, dolara, funta i franka. W dzisiejszej analizie przyjrzymy się wykresowi CHF/PLN. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN dociera do oporu przy 4,20 zł

Jeśli spojrzymy na sytuację techniczną na CHF/PLN na interwale tygodniowym, ta nie uległa większej zmianie. Notowania od dłuższego czasu poruszają się w ramach trendu wzrostowego, a aktualnie obserwujemy test kluczowego oporu.

Kurs franka szwajcarskiego wystrzelił w górę na początku tygodnia, a wzrosty były kontynuowane w kolejnych dniach. Aktualnie notowania dotarły do zapory podażowej przy 4,20 zł, Wspominany poziom pozostaje aktualnie kluczowy, jeżeli doszłoby do jego pokonania, złoty może znaleźć się w sporych tarapatach.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi wyhamowanie ostatnich ruchów na EUR/USD czy PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5463 PLN za euro, 3,8970 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2212 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9765 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,329% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Metale szlachetne odrabiają straty, czas na powrót do wzrostów?

Kurs franka w kluczowej strefie oporowej

Patrząc z kolei na interwał D1, sytuacja techniczna również nie uległa większej zmianie od czasu wczorajszej analizy. Notowania CHF/PLN dotarły do zakładanego oporu w rejonach mierzenia 50% Fibo i coraz silniej na niego napierają.

Kluczowym oporem pozostaje wspominana strefa przy 4,21 zł. Jej pokonanie może prowadzić do przyspieszenia ruchu wzrostowego. Z kolei poziom 4,1135 zł, jest istotnym wsparciem w krótkim terminie, tak długo jak notowania znajdują się powyżej, bazowym scenariuszem są dalsze wzrosty, choć korekta spadkowa może się pojawić w każdej chwili.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKurs funta szterlinga generuje kolejne wzrosty. GBP/PLN już przy 4,96 PLN.
Następny artykułKurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,5460 zł w piątek 25 września
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here