Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,2540 zł we wtorek 29 września
Kurs franka szwajcarskiego

W minionym tygodniu mogliśmy obserwować podwyższoną zmienność na polskim złotym. Wczoraj ruchy również były spore, niestety są one niekorzystne dla naszej waluty. Złotówka mocno traciła w ubiegłym tym tygodniu, a wczoraj także zakończyła sesję wyraźnie pod kreską. W dzisiejszej analizie przyjrzymy się wykresowi CHF/PLN. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN wybija górą powyżej oporu przy 4,20 zł

Patrząc na sytuację techniczną na CHF/PLN na interwale tygodniowym nie uległa ona większej zmianie. Notowania w dalszym ciągu poruszają się w ramach trendu wzrostowego, a wczoraj doszło do wybicia górą ważnego oporu, który był broniony pod koniec ubiegłego tygodnia.

Patrząc na interwał W1, kurs franka szwajcarskiego wystrzelił w górę, a wybicie górą strefy przy 4,20 zł otwiera drogę na wyższe poziomy, złoty znalazł się więc w wyraźnych tarapatach.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi lekkie odbicie eurodolara oraz podtrzymanie słabszego PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5906 PLN za euro, 3,9310 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2539 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0545 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,3% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Czy DAX wybije górą opór przy 12 900 pkt?

Kurs franka kontynuuje wzrosty

Patrząc z kolei na interwał D1, sytuacja techniczna również nie uległa większej zmianie. Zgodnie z oczekiwaniami, notowania CHF/PLN po kilku z rzędu testach pokonały barierę oporową przy 4,21 zł. Zgodnie z klasycznymi założeniami AT, droga na wyższe poziomy została otwarta.

Pokonana strefa przy 4,21 zł powinna być aktualnie traktowana jako kluczowe wsparcie, tak długo jak notowania znajdują się powyżej, obowiązuje tendencja wzrostowa. W długim terminie niewykluczony jest nawet ruch w kierunku marcowych maksimów.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here