Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,2480 zł w środę 21 października
Kurs franka szwajcarskiego

We wtorek polski złoty odrabiał poniedziałkowe straty do głównych walut. Wczoraj złotówka umocniła się do euro, franka, funta i dolara. Z kolei dziś o poranku możemy obserwować mieszane nastroje. Co dalej ze złotówką? W dzisiejszej analizie przyjrzymy się wykresowi CHF/PLN. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN w trendzie wzrostowym

W ubiegłym tygodniu mogliśmy obserwować wyraźny zwrot akcji i silne na kursie franka do złotego. Patrząc na wykres W1, notowania pokonały kluczową barierę oporową przy 4,20 zł, przez co droga do dalszych wzrostów została otwarta. W średnim terminie wciąż możemy mówić o wyraźnym trendzie wzrostowym.

TMS

Jeśli sentyment nie ulegnie zmianie, niewykluczony jest nawet ruch w kierunku marcowych szczytów. Nieco powyżej nich znajdują się z kolei historyczne maksima, które zostały ustanowione w związku z uwolnieniem kursu EUR/CHF w 2015 roku. Kluczowym wsparciem pozostaje wspomniana wybita strefa przy 4,20 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi mocniejszego EUR/USD (ruch nad 1,18472 USD), co ogranicza nieco presję podażową wokół koszyka CEE. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5550 PLN za euro, 3,8488 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2477 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9956 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,255% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs euro mocno w górę do dolara, brak zdecydowano kierunku na rynku akcji

Kurs franka z podażową formacją świecową

Przechodząc z kolei na interwał D1, widać że notowania CHF/PLN zakończyły wczorajszą sesję na wyraźnym minusie. O ile trend jest wzrostowy, tak korekta spadkowa może mieć miejsce. Cofnięcie poniżej poziomu 4,2500 zł może doprowadzić nawet do zejścia w kierunku 4,21 zł, gdzie znajduje się najbliższe ważne wsparcie. Jeśli jednak dojdzie do zanegowania wczorajszej spadkowej świecy, kolejne opory wynikają z mierzeń Fibo 78,6% i 88,6%.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here