Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,2440 zł w piątek 6 listopada
Kurs franka szwajcarskiego

Złoty rozpoczął ten tydzień całkiem nieźle. Po weekendzie nasza krajowa waluta zaczęła dynamicznie odrabiać ostatnie straty i ma szasnę na pozytywne zamknięcie całego tygodnia, przed nami ostatnia sesja handlowa. W dzisiejszej analizie przyjrzymy się wykresowi CHF/PLN. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN odbija od ważnego wsparcia

Po weekendzie na kursie franka do złotego obserwujemy zmianę sentymentu na spadkowy. Niemniej warto zauważyć, że notowania CHF/PLN dotarły do kluczowej strefy wsparcia z perspektywy interwału W1, gdzie pojawił się popyt. Czyżby to już koniec spadków?

Jeżeli dojdzie do wybicia strefy przy 4,20 zł, wyprzedaż może się pogłębić w kierunku linii poprowadzonej po ostatnich dołkach. Z drugiej strony, jeśli odbicie zostanie utrzymane, może to doprowadzić do wygenerowania kolejnej fali wzrostowej.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

Zobacz także: Kurs euro do dolara przed publikacją raportu NFP

– Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi wyhamowanie wzrostu eurodolara przy 1,1820 USD, analogicznie obserwujemy wytłumienie na części instrumentów (w tym pary związane z PLN), które zanotowały udane 4-sesje handlu. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5257 PLN za euro, 3,8305 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2203 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0328 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wyniosły 1,133% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs franka reaguje na układ 1:1

Schodząc na interwał D1, widać że notowania CHF/PLN naruszyły dolne ograniczenie układu 1:1, a następnie dynamicznie wróciły powyżej, co przemawia za kontynuacją ruchu w górę. Jeżeli jednak poziom 4,2250 zł, zostanie ponownie wybity, niewykluczone będzie pogłębienie przeceny.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here