Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,2254 zł w czwartek 31 grudniaTen tydzień nie należy do udanych w wykonaniu polskiego złotego. Ostatnie dwa dni przyniosły solidną przecenę złotówki, a dziś o poranku PLN także traci do euro, dolara, franka i funta. Co dalej z PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN wybija powyżej ważnego oporu

Ostatnie tygodnie nie należą do udanych w wykonaniu polskiego złotego. Notowania CHF/PLN wybiły się w ostatnich dniach powyżej ważnego oporu przy 4,20 zł, i jeśli obecny sentyment nie ulegnie zmianie, możliwy jest nawet ruch w kierunku tegorocznych maksimów przy 4,33 zł.

Wykres CHF/PLN
CH/PLN interwał W1

 – Po dwóch dniach wyraźnych przecen, dzisiaj rano notowania indeksu BOSSAPLN ustabilizowały się w okolicach wczorajszego zamknięcia. Analogiczne ruchy widać na wykresach USD/PLN oraz EUR/PLN – komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

W przypadku kursu USD/PLN, wtorek i środa przyniosły istotne zwyżki, a dzisiejszy poranek to już stabilizacja w okolicach 3,72. Jeszcze na początku tygodnia kurs tej pary walutowej oscylował w okolicach 3,67 – dodaje także.

Zobacz także: Ostatnia sesja handlowa w 2020 roku

Kurs franka kontynuuje wzrosty

Spoglądając z kolei na interwał D1 można zauważyć, że notowania rosną kolejną sesję z rzędu. Wczorajszy ruch w górę wyhamował na wysokości oporu przy poziomie 4,2450 zł, gdzie znajduje się mierzenie 61,8% Fibonacciego, jednak główna tendencja pozostaje wzrostowa. Wybicie tej przeszkody, otworzy drogę do dalszej zwyżki. Wsparciem pozostaje pokonany wcześniej poziom 4,1850 zł.

Wykres CHF/PLN
CH/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here