Kurs franka do złotego CHF/PLN po 4,2180 zł w piątek 10 lipca
Kurs franka szwajcarskiego

W ostatnich kilku dniach zmienność na polskim złotym była raczej niższa, a ruchy odbywały się bez zdecydowanego kierunku, prawdopodobnie konsolidacja pozostanie scenariuszem bazowym w najbliższym czasie. Dziś o poranku złotówka traci do franka, euro, funta i dolara. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka powyżej 1:1

Jeśli spojrzymy na wykres CHF/PLN w ujęciu tygodniowym, sytuacja techniczna pozostaje bez zmian w porównaniu do poprzedniej analizy. Podczas pierwszej sesji w tym tygodniu złoty nieznacznie zyskiwał do franka, a kolejne dni przyniosły jego osłabienie, przez co para walutowa ponownie znalazła się powyżej ważnego oporu.

Na poniższym wykresie widać, że kurs znajduje się powyżej oporu wynikającego z wcześniej pokonanego układu Overbalance, który znajduje się w rejonach 4,1850 zł. Dlatego też dopóki nie wróci poniżej niego, wydaje się że to kupujący mają przewagę.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN bez zmian po weekendzie

Zobacz także: DAX z formacją odwrócenia, czas na spadki na rynku akcji?

 – Piątkowy poranny handel na rynku FX przynosi niższe poziomy (1,1270 vs niedawne 1,1370 USD) na eurodolarze. Mocniejszy dolar nie wpływa jednak znacząco na PLN, który dalej kontynuuje ruchy konsolidacyjne. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4702 PLN za euro, 3,9667 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2107 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9879 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,347% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs franka powyżej oporu

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1 widać, że notowania mają w ostatnim czasie problem z określeniem jasnego kierunku. Wczoraj para walutowa CHF/PLN zakończyła dzień na plusie. Niemniej dziś widać cofnięcie, dlatego mimo pokonania oporu przy 4,1850 zł nie widać większego zainteresowania wyższymi poziomami. Niemniej technicznie, dopóki kurs trzyma się powyżej, możliwy jest ruch w kierunku 4,2450 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here