Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,2179 zł w piątek 29 styczniaOd początku tygodnia obserwujemy mieszane nastroje na parach walutowych z polskim złotym. Nasza krajowa waluta osłabiła się do funta, jednak w ujęciu z euro, czy frankiem nie widać większych zmian. Co dalej z PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Finax

Kurs franka CHF/PLN bez zdecydowanego kierunku

W ubiegłym tygodniu mogliśmy obserwować męczącą konsolidację na parze CHF/PLN. Po weekendzie sytuacja nie uległa większej zmianie. Co prawda wczoraj obserwowaliśmy próbę wzrostów, jednak kupujący szybko odpuścili.

Tak czy inaczej, jest jeszcze za wcześnie aby mówić o spadkach na kursie franka do złotego. Zgodnie z założeniami AT, tak długo jak kurs znajduje się powyżej strefy przy 4,20 zł, to scenariusz wzrostowy wydaje się bardziej prawdopodobny.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwal W1

 – Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi lekkie umocnienie dolara, podbicie zmienności na azjatyckich indeksach oraz relatywnie stabilnego PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5400 PLN za euro, 3,7511 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2178 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1412 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności 1,168% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Niemiecki indeks giełdowy DAX z perspektywą dalszych spadków?

Kurs franka pozostaje w konsolidacji

Spoglądając z kolei na interwał D1 można zauważyć, że notowania próbowały wybić się wczoraj z lokalnej konsolidacji, która został ograniczona niebieskim boxem. Kupujący szybko jednak odpuścili, przez co doszło do dynamicznego cofnięcia. Aktualnie strefa przy 4,2450 zł pozostaje kluczowym oporem. Najbliższe wsparcie znajduje się z kolei na wysokości poziomu 4,1850 zł, kolejne zaś 4 grosze niżej – przy 4,1450 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here